Tag hejt
Rozmiar czcionki
- Razem możemy więcej Premiera edukacyjnych spotów, zapowiedź profilaktycznego komiksu, nagrodzenie młodzieży – a wszystko w ramach uroczystej gali podsumowującej projekt „Braniewo RAZEM w bezpieczne dziś i jutro”, w którego realizację włączyli się policjanci z Braniewa oraz Olsztyna. Działanie objęte zostało patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Teraz, wypracowane narzędzia profilaktyczne posłużą funkcjonariuszom i pedagogom w edukowaniu.
- W duszy mu gra profilaktyka. Teraz dał głos przeciwko hejtowi Podkomisarz Wojciech Szerejko „Szary” – autor kultowego policyjnego utworu „Prewencja Olsztyn”, współautor utworu „Dumny z bycia psem” oraz autor scenariusza i aktor w spocie profilaktycznym pt. „A czy Ty wiesz, co teraz robi Twoje dziecko?”, kolejny raz udowodnił, że można dać z siebie coś więcej. Szczerze przejęty nienawiścią w sieci i wszechobecnym hejtem, postanowił działać i trafić do młodych. Uderzyć w ich wrażliwość słowami piosenki i muzyką wpadającą w uszy młodych ludzi. Wykorzystał możliwości, jakie daje AI i powstał klip pt. „Hieny”.
- Bezpiecznie on-line - Hejt wśród dzieci Hejt (ang. „to hate” – nienawidzić) to agresja słowna wymierzona w jednostkę lub grupę osób. Hejter zamieszcza negatywne, pełne nienawiści i pogardy opinie pod adresem innych użytkowników. Komentuje, aby znieważyć i obrazić, używając ostrych i często niecenzuralnych słów. Niestety coraz częściej to zjawisko występuje wśród dzieci.
- Daj dobry przykład. Reaguj na hejt. Razem bezpieczniej Hejt jest zjawiskiem, którego bardzo łatwo można stać się ofiarą, jak i sprawcą. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób, mogą dotknąć nas przede wszystkim w Internecie. Jak się w tedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko? W szukaniu odpowiedzi na te pytania, w ramach realizacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” powstał animowany spot kierowany do rodziców młodzieży szkolnej.
- Giżycko: NIE dla Hejtu! Hejt w sieci i cyberprzestrzeni to zjawisko powszechne i ogólnie znane. Wylewanie żółci i nienawiści w komentarzach przychodzi wielu osobom nadzwyczaj łatwo. Hejterzy ukryci za ekranami swoim monitorów, wciąż czują się bezkarni. Obrażanie innych sprawia im przyjemność i zapewne na chwilę podnosi poczucie własnej wartości. Trudno im jednak postawić się na pozycji krytykowanej osoby, czy hejtowanego zjawiska. Nie rozumieją tym samym jak wielką krzywdę mogą wyrządzić osobie siedzącej po drugiej stronie monitora
- Elbląg: Młodzież przedstawiła inscenizacje o hejcie Cztery formy inscenizacyjne traktujące o cyberprzemocy zostały zaprezentowanych w auli PWZS w Elblągu. To tam, odbywała się IV Edycja Konkursu „Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawić”. Organizatorami przedsięwzięcia był Zespół Szkół Technicznych, Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Urząd Miejski. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23.
- Elbląg: Policja przeciwko hejtowi w sieci Odbyło się spotkanie inauguracyjne IV edycji programu profilaktycznego "Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawiać". Akcja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga w ramach programu "Bezpieczny Elbląg". Tegoroczna edycja nosi tytuł: „Stop cyberhejtowi”.
- Olsztyn: Piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach” z udziałem policjantów Zespół Placówek Specjalnych w Olsztynie zorganizował kolejną edycję pikniku edukacyjnego „Sieciaki na Wakacjach”. Pacjenci szpitala dziecięcego poprzez różnorodne gry i zabawy uczyli się jak reagować na zagrożenia czyhające w Sieci. O zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu i bezpiecznych formach spędzania czasu wolnego przypominali także obecni na pikniku funkcjonariusze Policji.