Elbląg: Policja przeciwko hejtowi w sieci - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Policja przeciwko hejtowi w sieci

Odbyło się spotkanie inauguracyjne IV edycji programu profilaktycznego "Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawiać". Akcja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga w ramach programu "Bezpieczny Elbląg". Tegoroczna edycja nosi tytuł: „Stop cyberhejtowi”.

Organizatorami akcji są: Gmina Miasta Elbląg, Urząd Miejski w Elblągu, Departament Edukacji i Sportu, Zespół Szkół Technicznych w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu.

Przedsięwzięcie miało miejsce w Gimnazjum nr 6 w Elblągu. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II i III - 61 uczniów oraz nauczyciele oraz szkolny pedagog. Spotkanie rozpoczyna się prezentacją filmu "Stop Cyberhejtowi" stworzonego przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, po filmie uczniowie przedstawiają dwie scenki:

- scenka z przesłuchania uczennicy odpowiedzialnej za stosowanie cyberprzemocy. Jest to kontynuacja wcześniej wyświetlonego filmu.

- druga scenka przedstawia - sprawce cyberprzemocy 10 lat później jak poszukuje pracy jako dorosła osoba i jaki ma problem z jej znalezieniem, gdyż pracodawcy wymagają zaświadczenia o niekaralności.

Prelekcję prowadzą funkcjonariusze KMP w Elblągu - asp. sztab. Dariusz Komosiński i sierż. sztab. Katarzyna Stankiewicz.

Spotkanie kończy się wypełnieniem przez uczniów ankiety dotyczącej występowania cyberhejtu w ich otoczeniu.

(kn/tm)

  • Uczestnicy spotkania #1
  • Uczestnicy spotkania #2
Powrót na górę strony