Tag koronawirus
Rozmiar czcionki
- Zmieniły się obostrzenia. Niezmiennie prowadzone są kontrole Od połowy maja zmieniły się m.in. obostrzenia dotyczące używania maseczek w określonych sytuacjach. Następne zmiany zostały zaplanowane w kolejnych tygodniach. To co się nie zmienia, to kontrole, które prowadzone są przez przedstawicieli inspekcji sanitarnej oraz policjantów. Dotyczą one przede wszystkim miejsc, w których korzystanie z maseczek wciąż jest obowiązkowe. Przekonał się o tym 30-latek, dla którego interwencja policjantów, skończyła się wylądowaniem w areszcie.
- Luzowanie nie oznacza całkowitego zniesienia! Policjanci niezmiennie sprawdzają czy obostrzenia są przestrzegane Stopniowo niektóre ograniczenia, nakazy i zakazy związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Covid-19 ulegają złagodzeniu. Od 15 maja zmianie ulegają m.in. zasady obowiązkowego korzystania z maseczek. Nie trzeba z nich korzystać w otwartej przestrzeni przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych. Trzeba jednak o nich pamiętać wchodząc do pomieszczeń i środków komunikacji zbiorowej. Służby sanitarne i policjanci niezmiennie kontrolują czy obowiązujące przepisy są przestrzegane, a działalność podmiotów gospodarczych odbywa się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.
- Policjanci nie mają pobłażania wobec tych, którzy lekceważąc prawo i zalecenia sanitarne, narażają zdrowie innych osób! Tylko od nas samych zależy to, jak długo jeszcze obowiązywać będą obostrzenia, ograniczenia, nakazy i zakazy związane z epidemią COVID-19. Przestrzegając tych zaleceń dbamy o zdrowie swoje oraz naszych bliskich. Większość z nas o tym wie. Są jednak też tacy, którzy wciąż lekceważą wprowadzane ograniczenia i uważają je za zbędne. Wobec tych osób interweniują policjanci wyciągając stosowne konsekwencje.
- #SzczepimySię! Chroniąc siebie, chronimy innych! Rozpoczął się proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych przeciwko koronawirusowi. Pomagamy i chronimy, a żeby robić to skutecznie, to również musimy zadbać o swoje zdrowie, by nie narażać siebie i innych osób na zakażenie koronawirusem. Najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem jest przyjęcie szczepionki. Dlatego dając przykład innym, policjanci oraz funkcjonariusze pozostałych służb mundurowych odwiedzają punkty szczepień.
- Włamał się do przychodni i ukradł szczepionki. Po kilku godzinach został zatrzymany i usłyszał zarzut Działdowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami posterunku Policji w Iłowie-Osadzie i z pomocą policyjnego psa z komisariatu w Lidzbarku zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do przychodni zdrowia w Iłowie-Osadzie. Sprawca ukradł m.in. ampułki ze szczepionką na Covid-19. Już po kilku godzinach 38-latek był w rękach policjantów.
- Przypominamy o obowiązujących zasadach i konsekwencjach ich złamania Niestety wciąż wszyscy zmagamy się z konsekwencjami pandemii. Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych w taki sposób, jak było to wcześniej, jest zakazane. Wszyscy ponosimy konsekwencje takiego stanu rzeczy i wszyscy mamy wpływ na to, jak długo to jeszcze potrwa. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, nakazów i zakazów. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami, m.in. ze strony przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
- Osocze ozdrowieńców może uratować życie! Chcesz pomóc? Przeczytaj! Co minutę ktoś potrzebuje krwi! W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują do ozdrowieńców o oddawanie osocza, które może uratować komuś życie! My się do tego apelu przyłączamy i na niego odpowiadamy!
- Policyjna służba w czasie pandemii Czas pandemii to okres wytężonej pracy policjantów, którzy bez wątpienia są jedną z grup zawodowych najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem. Nowa codzienność, z którą przyszło zmierzyć się funkcjonariuszom, to nie tylko realizacja stałych obowiązków, ale także zadania z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa. Jedna rzecz pozostaje jednak bez zmian - na pomoc policjantów można liczyć w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności.
- Niszczenie zabytków to przestępstwo! W obecnej sytuacji epidemiologicznej każde zgromadzenie to przede wszystkim większe ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa i zwiększenia liczby zakażeń. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, organizowanie dużych zgromadzeń to łamanie prawa. Udział w nich to wykroczenie, za które grozi m.in. grzywna. Znacznie poważniejsze konsekwencje mogą grozić tym, którzy dopuszczą się aktów wandalizmu m.in. poprzez niszczenie elewacji zabytków. Jest to przestępstwo, które jest zagrożone karą od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.
- Stanowcza reakcja policjantów na spowodowanie ryzyka rozprzestrzenienia wirusa i łamanie prawa W obecnej sytuacji epidemiologicznej każde zgromadzenie to przede wszystkim większe ryzyko rozprzestrzenienia wirusa i zwiększenia liczby zakażeń. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, organizacja dużych zgromadzeń to łamanie prawa. Dlatego policjanci stanowczo reagują, gdy dochodzi to takich niezgodnych z prawem spotkań. Ich uczestnicy i organizatorzy muszą liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji. W trosce o zdrowie nas wszystkich apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów i stosowanie się do poleceń interweniujących policjantów.