Osocze ozdrowieńców może uratować życie! Chcesz pomóc? Przeczytaj!
Co minutę ktoś potrzebuje krwi! W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują do ozdrowieńców o oddawanie osocza, które może uratować komuś życie! My się do tego apelu przyłączamy i na niego odpowiadamy!
Funkcjonariusze i pracownicy Policji wielokrotnie udowodniali, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy mają wpisane nie tylko w swoje zadania służbowe, ale też w swoje DNA. Teraz ponownie odpowiadamy na apel o pomoc! Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie innym! Osocze stanowi 55% składników krwi. To bezcenny dar ozdrowieńców dla tych, którzy zmagają się z chorobą.
Szczegółowe informacje o tym jak go przekazać, można uzyskać w najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa: http://rckikol.pl/ozdrowiency-2/
Więcej na ten temat można znaleźć również pod adresem: https://www.twojakrew.pl/ozdrowiency/
Pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze KWP i KMP w Olsztynie (oraz ci z pozostałych jednostek, którzy w ustalonym terminie będą mogli stawić się w Olsztynie), którzy pokonali chorobę i chcieliby w walce z nią wesprzeć innych oddając osocze, proszone są o kontakt telefoniczny z przedstawicielem Klubu HDK „Krewcy dawcy” (nr klubu 258) pod numerem:
tel. 728 851 892
W ten sposób będzie można uzyskać potrzebne informacje i zorganizować grupę osób, od których w ustalonym terminie zostanie pobrane osocze.
Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze!
To jak skuteczna jest taka pomoc, może świadczyć choćby list, jaki skierowała do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie pewna mieszkanka Olsztyna, która zwróciła się do innych osób z apelem o pomoc. Matka tej kobiety zachorowała na COVID-19 i potrzebowała osocza ozdrowieńca. Na ten apel odpowiedział policjant OPP w Olsztynie - st. sierż. Marcin Rojek. Funkcjonariusz zgłosił się do RCKiK w Olsztynie i oddał 0,7 litra osocza na rzecz potrzebującej kobiety, by ta miała większe szanse na pokonanie choroby.
(tm)