Tag młodzież
Rozmiar czcionki
- Za nami konferencja pn. „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży” W Piszu odbyła konferencja pn. „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Piszu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Piszu. Patronat nad konferencją objął Wojewoda Warmińsko- Mazurski, a przedsięwzięcie to sfinansował Starosta Powiatu Piskiego. W konferencji wzięli udział zaproszeni goście, policjanci z garnizonu warmińsko – mazurskiego, dyrektorzy i przedstawiciele instytucji z powiatu piskiego zajmujących się na co dzień dziećmi i młodzieżą.
- Handel ludźmi to nie mit. Pamiętaj, nie jesteś na sprzedaż. Policjanci spotykają się z młodzieżą Handel ludźmi, to temat, na który w wielu przypadkach słyszymy, „mnie to nie dotyczy”. Dopiero rozmowa na temat tego zjawiska i jego rozmiarów otwiera wielu osobom oczy. Uświadamiamy sobie wtedy, że tak naprawdę może dotyczyć nas wszystkich, bez względu na wiek, płeć i pochodzenie. O tym czym jest handel ludźmi, jak działają sprawcy, a przede wszystkim na co należy zwrócić uwagę, żeby nie stać się ich ofiarą i gdzie szukać pomocy, mówią funkcjonariusze Policji podczas spotkań z młodzieżą.
- Zjawisko cyberprzemocy i cyberprzestępczość wśród młodzieży, odpowiedzialność prawna nieletnich, a także narkotyki i dopalacze - tematem spotkań profilaktycznych Edukowanie młodzieży w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa, informowania o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, zagrożeniach w cyberprzestrzeni czy też o konsekwencjach zażywania niedozwolonych środków, to jeden z elementów pracy profilaktycznej szczycieńskich funkcjonariuszy. Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej szczycieńskiej komendy, sierż. Joanna Manelska, spotkała się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie. W trakcie prelekcji poruszyła kwestie odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz zjawiska cyberprzemocy. Przypomniała o tym jaki wpływ mają substancje zabronione, w tym nowe narkotyki na organizm młodego człowieka.
- Policjantka rozmawiała z uczniami o odpowiedzialności karnej Funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Iławie przeprowadziła spotkania z uczniami dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczestnikami spotkań byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Demoralizacja, czyny karalne, cyberprzemoc, odpowiedzialność prawna oraz zasady ruchu drogowego to tematy, na które rozmawiali ze st. asp. Joanną Kwiatkowską.
- Spotkali się z uczniami, żeby porozmawiać o odpowiedzialności Policjantka z Komendy Powiatowej w Iławie wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Iławie rozpoczęli cykl spotkań z uczniami w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie. Demoralizacja, czyny karalne, odpowiedzialność prawna oraz narkotyki i dopalacze to tematy, na które funkcjonariusze rozmawiali z uczniami.
- W trosce o lepszą przyszłość - policyjne spotkania z dziećmi i młodzieżą Policjanci wiele pracy i czasu poświęcają na działania profilaktycznie skierowane do młodzieży. W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć, podczas licznych spotkań informują młodzież o zagrożeniach z jakimi będą musieli się zmierzyć i tłumaczą w jaki sposób wybrać odpowiednie rozwiązania, by się takim zagrożeniom przeciwstawić. Przy okazji promują także zawód policjanta, jako jeden z możliwych wyborów przyszłej drogi zawodowej.
- Odpowiedzialność w szkole, na drodze i w życiu – spotkania z uczniami szkół średnich Młodzież z liceum w Lidzbarku i z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie uczestniczyła w spotkaniach z policjantkami z Działdowa i poszerzała swoją wiedzę w zakresie m.in. zagrożeń związanych z dopalaczami i narkotykami, handlem ludźmi i odpowiedzialnością prawną nieletnich za popełniane czyny niezgodne z prawem.
- Policjanci rozmawiali z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej Czym jest demoralizacja? Co to jest czyn karalny? Jakie konsekwencje za swoje zachowanie może ponieść nieletni? To tematy, o których z uczniami rozmawiali policjanci.
- Iława/Elbląg: Dopalacze, narkotyki i odpowiedzialność karna nieletnich. Policjanci spotkali się z uczniami szkół w Iławie i Elblągu Policjanci spotkali się z uczniami szkół z Iławy i Elbląga. Tematem wspólnych rozmów były narkotyki, dopalacze a także odpowiedzialność karna nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjanci podali liczne przykłady ze swojej pracy obrazujące, jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem.
- Działdowo: Młodzież z Dłutowa i z Działdowa z wizytą w komendzie Gośćmi działdowskiej komendy była młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dłutowie i z Zespołu Szkół średnich w Działdowie. Uczniowie uczestniczyli w programie realizowanym przez policję „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte jednostki policji”.