Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za nami konferencja pn. „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”

W Piszu odbyła konferencja pn. „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Piszu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Piszu. Patronat nad konferencją objął Wojewoda Warmińsko- Mazurski, a przedsięwzięcie to sfinansował Starosta Powiatu Piskiego. W konferencji wzięli udział zaproszeni goście, policjanci z garnizonu warmińsko – mazurskiego, dyrektorzy i przedstawiciele instytucji z powiatu piskiego zajmujących się na co dzień dziećmi i młodzieżą.

W środę (16.03.2023 r.) w Hotelu nad Pisą w Piszu odbyła się konferencja pn. „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Piszu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Piszu. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko – Mazurski - Artur Chojecki. Przedsięwzięcie to sfinansował Starostwa Powiatu Piskiego. Konferencja adresowana była do policjantów oraz przedstawicieli instytucji z powiatu piskiego na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą.

W wydarzeniu tym uczestniczyli zaproszeni goście. Wśród nich byli: Jerzy Małecki- Poseł na Sejm RP, Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko – Mazurski, nadinsp. Tomasz Klimek- Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Janusz Dzisko – Warmińsko – Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Olsztynie oraz Andrzej Nowicki- Starosta Powiatu Piskiego.

Pierwszym prelegentem był Radosław Gruss, Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie. Mówił o współczesnych zagrożeniach zdrowotnych dzieci i młodzieży w kontekście nowych trendów. Kolejne wystąpienie należało do kom. Ewy Szczepanek z Wydziału Prewencji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. Pani komisarz zaprezentowała rolę Policji w procesie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich. O uzależnieniach od substancji psychoaktywnych mówił Radosław Ciechalski, psycholog, terapeuta, Kierownik Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji w Gaudynkach. W dalszej kolejności o braku, nadmiarze i pustce emocjonalnej mówiła psycholog Emilia Wszołek. Na koniec konferencji swoje wystąpienie miał Maciej Rokus, pełnomocnik Wojewody Warmińsko – Mazurskiego ds. Bezpieczeństwa. Pan Rokus swoją uwagę skupił na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży nad wodą.

Wykładów wysłuchali Komendanci Miejscy i Powiatowi oraz policjanci z garnizonu warmińsko- mazurskiego zajmujący się sprawami nieletnich oraz profilaktyką społeczną. Licznie przybyli też dyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy ze szkół z powiatu piskiego, kuratorzy sądowi, pracownicy ośrodków pomocy społecznej i przedstawiciele innych placówek podejmujących na co dzień działania ukierunkowane na zapewnienie dzieciom i młodzieży szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

(asz/kh)

 • podziękowania dla gości
  Podziękowania dla gości
 • Wykład kom. Ewy Szczepanek
  Wykład kom. Ewy Szczepanek
 • Konferencja w Piszu
  Konferencja w Piszu
 • Konferencja w Piszu
  Konferencja w Piszu
 • Uczestnicy konferencji
  Uczestnicy konferencji
 • Upominki dla gości i prelegentów
  Upominki dla gości i prelegentów
 • Wykład Emilii Wszołek
  Wykład Emilii Wszołek
 • Wykład Macieja Rokusa
  Wykład Macieja Rokusa
 • Wykład Radosława Ciechalskiego
  Wykład Radosława Ciechalskiego
 • Wykład Radosława Grussa
  Wykład Radosława Grussa
 • Wystąpienie Artura Chojeckiego
  Wystąpienie Artura Chojeckiego
 • Wystąpienie insp. Marcina Kubasa
  Wystąpienie insp. Marcina Kubasa
 • Wystąpienie Jerzego Małeckiego
  Wystąpienie Jerzego Małeckiego
 • Wystąpienie nadinsp. Tomasza Klimka
  Wystąpienie nadinsp. Tomasza Klimka
 • Zaproszeni goście i prelegenci
  Zaproszeni goście i prelegenci
Powrót na górę strony