Tag kontrole
Rozmiar czcionki
- Dzisiaj pierwszy dzień wiosny! 21 marca to kalendarzowy pierwszy dzień wiosny i znany każdemu uczniowi "Dzień Wagarowicza”. Policjanci skupią się na prowadzeniu obserwacji i kontroli miejsc sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz alkoholu, szczególnie tych, które są zlokalizowane blisko szkół, placówek oświatowych, obiektów sportowo-rekreacyjnych, dworców czy parków. W tym dniu funkcjonariusze spotykają się również z dziećmi i młodzieżą, przypominając o podstawach bezpieczeństwa.
- W trosce o bezpieczny wypoczynek - kontrole obozów i kolonii Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest dla policjantów priorytetem w tym okresie. A ważnym elementem troski o ich bezpieczeństwo są kontrole przeprowadzane w miejscach, gdzie został zorganizowany im letni wypoczynek. Takie kontrole prowadzą policjanci z przedstawicielami innych służb i instytucji.
- Policjanci uniemożliwili jazdę niesprawnym autobusom, które miały wieźć dzieci na wycieczkę Policjanci z ogniwa ruchu drogowego nowomiejskiej komendy Policji niemal każdego dnia kontrolują autobusy i busy przewożące dzieci na wycieczki. W większości przypadków nie mają zastrzeżeń. Ale nie zawsze. To miała być kolejna typowa kontroli trzeźwości kierujących i stanu technicznego pojazdów. Jednak w tych dwóch przypadkach zakończyła się ona niedopuszczeniem aut do dalszej jazdy.
- Wspólnie pomóżmy chronić osoby przed wychłodzeniem Jak co roku w chwili, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci poświęcają wiele pracy, by przeciwdziałać ryzyku wychłodzeń i zwracają się do wszystkich, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby bezdomne potrzebujące pomocy, samotni seniorzy, osoby przewlekle chore oraz nietrzeźwe przebywające na dworze. Okres zimowy to czas, kiedy policjanci wspierani m.in. przez Straż Miejską i pracowników MOPS-u kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Są to pustostany, ogródki działkowe czy altanki. Od początku sezonu zimowego przeprowadzono ponad kilkadziesiąt tego typu kontroli.
- Kontrole w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich Walka z pandemią nałożyła na policjantów nowe zadania i wyzwania. Jednym z nich jest kontrola przestrzegania przez obywateli wprowadzonych obostrzeń, nakazów i zakazów, m.in. nakazu korzystania z maseczki ochronnej w określonych okolicznościach. Niestety niektórzy wciąż kwestionują sens i potrzebę takich działań. Dlatego policjanci wspierani przez strażników miejskich, w okresie przedświątecznej gorączki, prowadzą wzmożone kontrole w obiektach handlowych i usługowych oraz środkach komunikacji publicznej i wyciągają stosowne konsekwencje wobec osób, które swoim zachowaniem narażają zdrowie innych.
- Pamiętaj o maseczce! Nie narażaj siebie i swoich bliskich na święta w izolacji! Przedświąteczna gorączka powoli zaczyna dopadać coraz więcej osób. Ważne jest to, by w tym czasie nie zapomnieć, że wciąż zmagamy się z pandemią i wciąż obowiązują nas obostrzenia sanitarne. Dlatego jeżeli nie chcecie świąt spędzić na kwarantannie, a podczas świątecznych zakupów wydać więcej niż zaplanowaliście, to pamiętajcie o tym, by wchodząc do sklepu założyć maseczkę zasłaniającą usta i nos. Wewnątrz możecie spotkać policjantów, którzy to sprawdzą. Stosowanie się do obowiązujących nakazów zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem i chroni przed ukaraniem mandatem.
- Zmieniły się obostrzenia. Niezmiennie prowadzone są kontrole Od połowy maja zmieniły się m.in. obostrzenia dotyczące używania maseczek w określonych sytuacjach. Następne zmiany zostały zaplanowane w kolejnych tygodniach. To co się nie zmienia, to kontrole, które prowadzone są przez przedstawicieli inspekcji sanitarnej oraz policjantów. Dotyczą one przede wszystkim miejsc, w których korzystanie z maseczek wciąż jest obowiązkowe. Przekonał się o tym 30-latek, dla którego interwencja policjantów, skończyła się wylądowaniem w areszcie.
- Policjanci nie mają pobłażania wobec tych, którzy lekceważąc prawo i zalecenia sanitarne, narażają zdrowie innych osób! Tylko od nas samych zależy to, jak długo jeszcze obowiązywać będą obostrzenia, ograniczenia, nakazy i zakazy związane z epidemią COVID-19. Przestrzegając tych zaleceń dbamy o zdrowie swoje oraz naszych bliskich. Większość z nas o tym wie. Są jednak też tacy, którzy wciąż lekceważą wprowadzane ograniczenia i uważają je za zbędne. Wobec tych osób interweniują policjanci wyciągając stosowne konsekwencje.
- Przypominamy o obowiązujących zasadach i konsekwencjach ich złamania Niestety wciąż wszyscy zmagamy się z konsekwencjami pandemii. Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych w taki sposób, jak było to wcześniej, jest zakazane. Wszyscy ponosimy konsekwencje takiego stanu rzeczy i wszyscy mamy wpływ na to, jak długo to jeszcze potrwa. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, nakazów i zakazów. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami, m.in. ze strony przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
- Przypominają o nakazach i sprawdzają czy wszyscy się do nich stosują Niestety wciąż zmagamy z epidemią koronawirusa i wciąż wymaga to przestrzegania przez nas określonych nakazów i zakazów, m.in. nakazu zakrywania ust i nosa w określonych sytuacjach. Tylko w ten sposób możemy spowolnić i ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnej dla życia choroby. Policjanci wspólnie z przedstawicielami służb sanitarnych sprawdzają, czy ten nakaz jest przestrzegany, przypominają o jego obowiązywaniu. W przypadkach skrajnego lekceważenia obowiązujących przepisów przez obywateli, funkcjonariusze wyciągają wobec nich stosowne konsekwencje.