Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczny wypoczynek - kontrole obozów i kolonii

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest dla policjantów priorytetem w tym okresie. A ważnym elementem troski o ich bezpieczeństwo są kontrole przeprowadzane w miejscach, gdzie został zorganizowany im letni wypoczynek. Takie kontrole prowadzą policjanci z przedstawicielami innych służb i instytucji.

Od początku wakacji policjanci uczestniczą w kontrolach obozów harcerskich oraz kolonii zorganizowanych dla dzieci i młodzieży szkolnej na czas wakacji. Są one prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, jak na przykład Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawicielami innych służb, które w zakresie swoich zadań mają również te, związane ze sprawdzaniem miejsc zorganizowanego wypoczynku, a więc na przykład z pracownikami stacji sanitarno – epidemiologicznych. Podczas takich spotkań sprawdzane jest to, czy ich zarządcy przestrzegają przepisów BHP i przeciwpożarowych oraz to, czy dzieci i młodzież przebywają w bezpiecznych i dostosowanych do ich potrzeb warunkach sanitarnych. Policjanci wykorzystują te spotkania również do tego, by w rozmowach przypomnieć zarówno młodym ludziom jak i ich opiekunom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i obowiązujących przepisach prawa związanych z bezpiecznym przebywaniem w takich miejscach.

Sprawdź "Bazę wypoczynku"!

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło specjalny serwis pod nazwą "Baza wypoczynku - lato 2023", na którym osoby zainteresowane mogą sprawdzić lokalizacje oraz dane organizatora wypoczynku dla dzieci i młodzieży w danym miejscu. Ponadto na stronie https://wypoczynek.mein.gov.pl/ znajduje się bogaty poradnik zarówno dla organizatorów, jak i dla rodziców dzieci wybierających się na letni zorganizowany wypoczynek. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.

Więcej na temat działań pod hasłem "Bezpieczne wakacje" podejmowanych przez policjantów można przeczytać na naszej stronie „Bezpieczne wakacje” na Warmii i Mazurach".

Spotkania z uczestnikami obozów i kolonii na Warmii i Mazurach

KPP w Ełku

KPP w Nowym Mieście Lubawskim

KPP w Giżycku

KMP w Olsztynie

KPP w Piszu

KPP w Szczytnie

KPP w Węgorzewie

(tm)

Powrót na górę strony