Tag pomoc
Rozmiar czcionki
- Policjanci pomogli mężczyźnie leżącemu na chodniku Policjanci pomogli mężczyźnie leżącemu na chodniku przy jednej z ulic w Olecku. Mundurowi udzieli mu pomocy, a następnie przewieźli go do instytucji pomocowej, gdzie spędził noc. Pamiętajmy, że kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Nie bądźmy obojętni. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
- Policjanci z Posterunku Policji w Pieckach odnaleźli mężczyznę w sytuacji zagrażającej jego życiu Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz szybkiej pomocy udzielonej przez kierownika oraz dzielnicowego z Posterunku Policji w Pieckach 62-letni mężczyzna, który znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu w związku z kryzysem emocjonalnym, trafił pod opiekę lekarską.
- Atak epilepsji w środku miasta. Pomoc i ochronę zapewnili policjanci z Dobrego Miasta Policjanci z Dobrego Miasta ruszyli do pomocy mężczyźnie, który upadł na chodnik z atakiem epilepsji. Mundurowi zastali go z drgawkami, płytkim oddechem. Zabezpieczyli jego głowę, udrożnili drogi oddechowe i kontrolowali funkcje życiowe do czasu, aż poszkodowanym zajęli się ratownicy medyczni.
- Świadkowie zareagowali w porę! Temperatura spada, na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Po zmianie czasu zmrok zapada wcześniej. W tym czasie policjanci nie zapominają o osobach najbardziej narażonych na wychłodzenie. Mundurowi apelują również do mieszkańców Gołdapi, aby natychmiast informowali służby, gdy zauważą osobę potrzebującą. W miniony weekend godną pochwały postawą wykazało się trzech świadków, którzy szybko zareagowali na widok nietrzeźwych i nieporadnych osób znajdujących się w warunkach zagrażających ich życiu.
- Nie bądźmy obojętni – reagujmy w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu W okresie jesienno-zimowym policjanci regularnie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Funkcjonariusze apelują też do mieszkańców, aby natychmiast informować służby, gdy zauważą osobę potrzebującą pomocy. Tak jak to miało miejsce w powiecie gołdapskim, gdzie mieszkaniec szybko zareagował na widok mężczyzny śpiącego na ławce. W obawie o jego życie i zdrowie natychmiast powiadomił Policję.
- Podziękowania dla olsztyneckiego policjanta za pomoc i wsparcie Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Olsztynku jako pierwszy dojechał na miejsce pożaru domu w jednej z miejscowości w gminie Olsztynek. Mimo że rodzinie udało się samodzielnie wyjść z budynku, ogień i gęsty dym uniemożliwił kobietom z małymi dziećmi wydostać się z posesji. Policjant wyłamał ogrodzenie, wyprowadził rodzinę w bezpieczne miejsce i zaopiekował się pokrzywdzonymi. Do Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie wpłynęły podziękowania.
- Kobiecie zepsuł się samochód, z pomocą ruszyli… dzielnicowi Dzielnicowi z Reszla pomogli kobiecie, której auto uległo awarii. Pech chciał, że samochód zepsuł się na jednej z głównych ulic w mieście i tuż przed przejściem dla pieszych. Funkcjonariusze nie czekając na pomoc drogową, postanowili sami wkroczyć do akcji. Pamiętajcie, że w takich sytuacjach również możecie na nas liczyć, bo pomagamy i chronimy!
- Zachowaj empatię w spotkaniach z osobami bezdomnymi – twoja reakcja może uratować życie Rozpoczęła się druga połowa października. W wielu miejscach na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego miniona noc przyniosła temperaturę bliską 0 stopni Celsjusza. Wraz z niskimi temperaturami rozpoczyna się sezon dla wielu szczególnie trudny i wymagający. Często osoby bezdomne z różnych powodów nie proszą o pomoc. Wtedy każdy z nas może im pomóc. Czasami wystarczy jedno zgłoszenie, które w rezultacie może uchronić potrzebującego przed zimnem, a czasami nawet uratować życie.
- Reszelski dzielnicowy z „niemałym bagażem” na pomoc powodzianom Asp. Paweł Ziółkowski, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Reszlu po raz kolejny udowodnił, że hasło "Pomagamy i chronimy" nie jest jedynie sloganem, ale realną misją. Tym razem w ramach wolontariatu wsiadł za kierownicę ciężarówki i ruszył z pomocą dla powodzian.
- Niska temperatura może być groźna. Policjanci pomogli kobiecie, która nocą siedziała pod blokiem ubrana w letnią koszulkę Zbliża się czas, który może być szczególnie groźny dla osób bezdomnych i nieporadnych życiowo. Jak co roku policjanci są przygotowani, by pomagać osobom, które zagrożone są niskimi temperaturami. Tak jak miało to już miejsce w Ełku. Policjanci pomogli kobiecie, która przemarznięta siedziała pod blokiem ubrana nieadekwatnie do pogody.