Tag pomoc
Rozmiar czcionki
- Policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku gasili płonące auto Policjant to nie zawód, to służba 24 godziny na dobę. Udowodniło to dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Lidzbarku w powiecie działdowskim. Nie wahając się ani chwili, gdy w czasie jazdy drogą ekspresową S 7 zauważyli pojazd, z którego wydobywał się dym, natychmiast przystąpili do akcji gaszenia i zabezpieczenia miejsca.
- Jechał jak pijany, bo źle się poczuł. Pomogli mu policjanci z Rucianego - Nidy Policjanci z Rucianego – Nidy zauważyli pojazd marki Ford, którego sposób jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy. Zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego, który powiedział, że bardzo źle się czuje i nie jest w stanie dalej jechać. Mężczyzna otrzymał pomoc medyczną. Nie wymagał hospitalizacji. Policjanci powiadomili jego rodzinę, która przyjechała do Rucianego – Nidy. Do tego czasu zaopiekowali się 49-latkiem.
- "Pomagamy i Chronimy” to hasło przyświeca policjantom nie tylko w czasie służby, ale również po za nią - co pokazał st. post. Dominik Chrząstek Służba w Policji to odpowiedzialna, ciężka i często niebezpieczna praca. Osoby, które zdecydowały się założyć policyjny mundur, są na to przygotowane, bo dla nich pomaganie ludziom jest najwyższą wartością w tej pracy, bez względu na okoliczności, również wtedy, gdy nie mają na sobie munduru. Jedną z takich osób jest Dominik Chrząstek, który od 2 lat zawodowo związany jest z Komisariatem Policji w Suszu. Policjant w czasie wolnym od służby ruszył z pomocą nieprzytomnemu mężczyźnie.
- W krótkich spodenkach i boso w chłodną noc. Policjanci pomogli zdezorientowanemu seniorowi W myśl policyjnej dewizy „Pomagamy i chronimy”, funkcjonariusze każdego dnia dbają nie tylko o porządek publiczny, ale też o bezpieczeństwo i dobro mieszkańców. Mundurowi z olsztyńskiej patrolówki kolejny już raz wykazali się czujnością i empatią- zauważyli niepokojącą sytuację i pomogli seniorowi w chłodną noc.
- Pomogli osobie narażonej na wychłodzenie organizmu Policjanci olsztyńskiej patrolówki pomogli mężczyźnie narażonemu na wychłodzenie organizmu. Przypominamy, że wieczorami i w nocy temperatury wciąż spadają poniżej zera. To niebezpieczne sytuacje dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności oraz tym znajdujących się pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych. Jeden telefon może uratować komuś życie.
- Pomagamy i chronimy nawet poza granicami naszego kraju Profesjonalizm oraz szybka i trafna ocena sytuacji pozwoliły oficerowi dyżurnemu na skuteczne działanie i udzielenie pomocy mężczyźnie potrzebującemu pomocy, a znajdującemu się na terenie Niemiec. Dzięki empatii policjanta i umiejętności prowadzenia rozmowy z osobą w kryzysie emocjonalnym, zdobył informacje, które umożliwiły podjęcie odpowiednich kroków przez służby poza granicami naszego kraju.
- #PomagamyIChronimy – policjanci kolejny raz udowodnili, że można na nich liczyć Policjanci codziennie dbają nie tylko o bezpieczeństwo na drogach, ale także służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz Komisariatu Policji w Ornecie po raz kolejny udowodnili, że zawsze można na nich liczyć. Pomogli kobiecie, która na stacji benzynowej nie mogła wymienić przebitej opony, oraz starszemu małżeństwu, które utknęło na poboczu z uszkodzonym kołem.
- Zaufanie do dzielnicowego uratowało życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym To zdecydowanie przykład sytuacji, która pokazuje, jak ważne jest zaufanie między obywatelami a Policją, szczególnie w momentach kryzysowych. Dzielnicowy, w czasie wolnym od służby, odegrał kluczową rolę w uratowaniu życia mężczyzny znajdującego się w poważnym kryzysie emocjonalnym.
- Dramatyczne chwile ze szczęśliwym finałem. Działania policjantów ocaliły ludzkie życie W ratowaniu ludzkiego życia najważniejsze jest jak najszybsze i najskuteczniejsze podjęcie prawidłowych działań. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza, umiejętności i zdolność do szybkiego podejmowania prawidłowych decyzji. Tymi cechami wykazali się policjanci z kętrzyńskiej „patrolówki”. Ich szybka reakcja i prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej ocaliły życie 35-latka.
- Szybka reakcja policjantów uratowała życie Profesjonalizm i szybka reakcja policjantów z Komisariatu Policji w Barczewie pozwoliły uratować mężczyznę, który mógł znajdować się w sytuacji zagrażającej jego życiu i zdrowiu. Dzięki szybkiej pomocy funkcjonariuszy trafił po opiekę medyczną.