Tag Dzielnicowy - służba ludziom
Rozmiar czcionki
- Węgorzewo: Dzielnicowy to Anioł Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu jest wszystko, co dzieje się na podległym terenie. O pomoc do swojego dzielnicowego można się zwrócić z każdym problemem. Przekonała się o tym wczoraj 77-letnia kobieta.
- Pisz: Dzielnicowy cały czas w kontakcie Na terenie powiatu piskiego służbę pełni 10 dzielnicowych. Każdy z nich posiada służbowy telefon komórkowy, dzięki czemu kontakt obywatela z policjantem „pierwszego kontaktu” jest łatwiejszy. Zdarza się jednak, że dzielnicowy nie może odebrać telefonu komórkowego. Wówczas rozmowa zostanie automatycznie przekierowana do oficera dyżurnego, który postara się pomóc obywatelowi.
- Iława, Elbląg: Dzielnicowi zareagowali odpowiednio, bo są bliżej ludzi Iławscy dzielnicowi, otrzymali informację o awanturującym się z ratownikami medycznymi mężczyźnie. Nietrzeźwy 76 – letni awanturnik, leżał pod blokiem. Dzielnicowi, znając mężczyznę z wcześniejszych interwencji, postanowili sprawdzić jego dom. Jak się okazało, awanturnik już po raz kolejny na kuchence pozostawił gotujący się obiad. Natomiast dzielnicowy z elbląskiej komendy w czasie służby, zauważył leżącą na chodniku starszą kobietę. Funkcjonariusz natychmiast udzielił jej pomocy.
- KWP: Konferencja „Dzielnicowy – służba ludziom” „Dzielnicowy - służba ludziom” to temat konferencji, która odbyła się 12 grudnia w auli Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Spotkanie skierowane było do wszystkich osób zainteresowanych pracą dzielnicowych polskiej Policji. W konferencji głos zabrali m.in. Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko – Mazurski, Insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.