Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława, Elbląg: Dzielnicowi zareagowali odpowiednio, bo są bliżej ludzi

Iławscy dzielnicowi, otrzymali informację o awanturującym się z ratownikami medycznymi mężczyźnie. Nietrzeźwy 76 – letni awanturnik, leżał pod blokiem. Dzielnicowi, znając mężczyznę z wcześniejszych interwencji, postanowili sprawdzić jego dom. Jak się okazało, awanturnik już po raz kolejny na kuchence pozostawił gotujący się obiad. Natomiast dzielnicowy z elbląskiej komendy w czasie służby, zauważył leżącą na chodniku starszą kobietę. Funkcjonariusz natychmiast udzielił jej pomocy.

 

Iława:

Oficer dyżurny iławskiej policji, został poinformowany o tym, że zespół karetki pogotowia ma problem z agresywnym pacjentem. Dzielnicowi, tj. asp. Dominik Siestrzewitowski oraz mł. asp. Rafał Żurawski, natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Na miejscu okazało się, że 76 – latek, leżał na chodniku przed blokiem. Mężczyzna, znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. 76 - latek stwierdził, że awanturuje się z ratownikami gdyż nie potrzebuje pomocy medycznej, a jedynie chce wrócić do domu. W związku z powyższym, policjanci poszli do jego domu, aby sprawdzić czy znajduje się tam osoba, która mogłaby zaopiekować się 76 – latkiem. Funkcjonariusze, chcieli również sprawdzić mieszkanie mężczyzny, gdyż znali go z wcześniejszych interwencji. W przeszłości zdarzało się, że mężczyzna pozostawiał na kuchence elektrycznej gotujące się jedzenie i zasypiał, bądź wychodził z domu powodując zagrożenie dla innych mieszkańców bloku. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Po raz kolejny, mężczyzna pozostawił garnek na kuchence elektrycznej, w którym gotował się obiad. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania 76 – latka, z kuchni już wydobywały się kłęby dymu. Policjanci sprawdzili mieszkanie mężczyzny czy nie ma w nim innych osób, a następnie pootwierali okna. Funkcjonariusze, podjęli decyzję o zatrzymaniu nieodpowiedzialnego 76 – latka do wytrzeźwienia.

 

Elbląg:

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (17.03.17r), około godziny 13.30 przy ul. Dojazdowej. Dzielnicowy z Elbląga, prowadził ustalenia dotyczące ustalenia miejsca pracy oraz adresu korespondencji osoby. W tym celu przyjechał na ulicę Dojazdową. Wówczas, zauważył leżącą na chodniku starszą kobietę. Policjant natychmiast udzielił jej pomocy oraz wezwał pogotowie ratunkowe. W trakcie udzielania pomocy, kobieta odzyskała przytomność. Okazało się, że 85-latka idąc chodnikiem przewróciła się i uderzyła głową o podłoże. Kobieta nie była w stanie wstać o własnych siłach. 85-latka trafiła pod opiekę lekarza.

Przypomnijmy o zmianach w służbie dzielnicowych

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk 20 czerwca 2016 roku podpisał zarządzenie, dzięki któremu dzielnicowi m. in. nie prowadzą już dochodzeń i spraw o wykroczenia, a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Rewolucyjne zmiany weszły w życie 1 stycznia 2017r. Dodatkowo, dzielnicowi miejscy nie będą musieli realizować nakazów doprowadzeń, a także w mniejszym zakresie będą uczestniczyć w czynnościach na rzecz innych komórek organizacyjnych. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znajdziemy w aplikacji "Moja Komenda".

Kolejną zmianą będzie opracowywany przez każdego dzielnicowego plan działania priorytetowego dla rejonu służbowego. Ten tworzony co pół roku harmonogram działań, będzie konsultowany z mieszkańcami, dzięki czemu każdy z nas będzie miał wpływ na własne bezpieczeństwo.

Jak widać, działania te przyczyniły się do bliższego kontaktu dzielnicowego ze społeczeństwem, a co za tym idzie szybszą reakcją na poprawę bezpieczeństwa w rejonach objętych szczególnym nadzorem przez dzielnicowych.

jk/kn/kw

Powrót na górę strony