Tag wychłodzenia
Rozmiar czcionki
- Dzięki reakcji świadków otrzymali pomoc Mróz i obojętność to zabójcze połączenie. Dlatego tak ważna jest reakcja na osoby, które przebywają na mrozie w okolicznościach, które mogą doprowadzić do wychłodzenia. Właśnie w takich sprawach interwencje podejmowali m.in. policjanci z Ełku, Gołdapi i Pisza. A to wszystko dzięki reakcji świadków, którzy powiadomili służby o osobach, które zauważyli.
- Zadbajmy o osoby bezdomne i potrzebujące pomocy. Jeden telefon może uratować życie Bajkowa zimowa aura może być zarówno piękna, jak i zabójcza. Szczególnie dla osób, które nie mają stałego miejsca zamieszkania lub nie potrafią o siebie zadbać. Do takich osób z ofertą pomocy próbują dotrzeć m.in. policjanci. Funkcjonariusze z oleckiej komendy wraz z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z uwagi na niskie temperatury przeprowadzili kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.
- Piękna mroźna zima bywa zabójcza. Policjanci interweniowali wobec osób zagrożonych wychłodzeniem Do groźnych dla życia i zdrowia wychłodzeń organizmu dochodzi w różnych okolicznościach. Czasami wynika to z trudnej sytuacji życiowej lub z nieporadności i niesamodzielności. A czasami jest to efektem zwykłej bezmyślności lub lekkomyślności. Dlatego nie bądźmy obojętni. Reagujmy, gdy widzimy lub wiemy o osobie zagrożonej wychłodzeniem. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować życie drugiego człowieka. Wobec takich osób policjanci interweniują każdej zimy. Niestety w niektórych przypadkach, pomoc przychodzi za późno.
- Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny! Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, kilka kresek poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które wtedy mogą szczególnie potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby za każdym razem, kiedy zauważymy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
- Nie odwracaj wzroku! Niewielka pomoc może uratować życie! Niskie temperatury powietrza często okazują się śmiertelne dla osób bezdomnych wymagających pomocy. Jeśli widzisz osobę, która może być narażona na wychłodzenie, nie bądź obojętny! Nie zapominajmy także o samotnych i nieporadnych życiowo. Nasza reakcja, kilka minut uwagi i jeden telefon na numer alarmowy może ocalić życie! Niby niewiele, a jednak bardzo dużo.
- Sylwester i Nowy Rok z perspektywy służby policjanta Nietrzeźwi uratowani od wychłodzenia, zatrzymani poszukiwani, pijani kierowcy usunięci z dróg, interwencje domowe – tak wyglądało powitanie 2020 roku z perspektywy policjantów, którzy w czasie, gdy jedni się bawili, to oni pełnili służbę. Dzięki ich poświęceniu wiele osób uniknęło nieszczęśliwego początku roku, a ludzkie życia zostały uchronione od wychłodzenia. Niestety m.in. za sprawą nietrzeźwości za kierownicą nie obyło się na Warmii i Mazurach bez tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.
- KWP: Niskie temperatury to zagrożenie dla osób bezdomnych wymagających pomocy narażonych na wychłodzenie. Masz możliwość poinformowania nas za pomocą KMZB Obecna pora roku powoduje, że na dworze robi się coraz chłodniej. Temperatura oscyluje około zera stopni Celsjusza, a będzie coraz zimniej. Wobec takiej sytuacji wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne wymagające pomocy. Często to osoby samotne i w podeszłym wieku. Policjanci zwracają się z apelem, aby reagować wobec osób potrzebujących pomocy i nie przechodzić obok nich obojętnie. Możesz poinformować nas za pomocą KMZB. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!
- Region: Sprawdzamy miejsca przebywania bezdomnych. Pomóż nam dotrzeć do potrzebujących pomocy Temperatura na zewnątrz - zarówno w nocy jak i w dzień - waha się w okolicach zera i coraz śmielej spada jeszcze niżej. Takie ochłodzenie może być szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych. Dlatego policjanci – a szczególnie ci pracujący jako dzielnicowi - sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby i oferują skorzystanie z noclegowni. Pomóc im w tym może każdy, kto ma wiedzę o osobie potrzebującej pomocy.
- Ełk: Byli nietrzeźwi i groziło im wychłodzenie. Pomogli policjanci i taksówkarz Policjanci pomogli 58-letniemu mężczyźnie, który w stanie upojenia alkoholowego leżał na ośnieżonym chodniku. Mężczyzna był wyziębiony i nie wiedział, gdzie się znajduje. Odpowiednio zareagował także taksówkarz, który w nocy widząc śpiącego pod sklepem pijanego człowieka powiadomił służby. Dzisiejszą noc obaj nietrzeźwi spędzili na komendzie, a po wytrzeźwieniu zostali poinformowani o miejscach, które udzielają pomocy osobom samotnym i bezdomnym.
- Niskie temperatury i czad śmiertelnym zagrożeniem. MSWiA i KGP apelują o rozwagę i pomoc potrzebującym Aż 72 osoby zmarły od listopada 2015 roku z powodu wychłodzenia organizmu. Od września 2015 roku 29 osób śmiertelnie zatruło się czadem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz służby podległe apelują o rozwagę, ostrożność i reagowanie na los tych, którzy potrzebują pomocy.