Tag dron
Rozmiar czcionki
- Policjanci z Posterunku Policji w Pieckach odnaleźli mężczyznę w sytuacji zagrażającej jego życiu Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz szybkiej pomocy udzielonej przez kierownika oraz dzielnicowego z Posterunku Policji w Pieckach 62-letni mężczyzna, który znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu w związku z kryzysem emocjonalnym, trafił pod opiekę lekarską.
- Okiem policyjnego drona Policjanci z drogówki w codziennej służbie wykorzystują różny sprzęt służbowy, aby ujawniać niebezpieczne zachowania na drogach. Tym razem obserwowali drogi wykorzystując do tego policyjnego drona. Bezzałogowe statki powietrzne wyposażone są w precyzyjne kamery, które rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń.
- Policyjny dron nad powiatem działdowskim dla wsparcia bezpieczeństwa na drogach Policjanci z drogówki w Działdowie przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach powiatu działdowskiego. Wyposażeni w drona, obserwowali zachowania uczestników ruchu drogowego, wychwytując tych, którzy nie stosowali się do przepisów. A tych niestety nie zabrakło.
- Policjanci z powietrza dbali o bezpieczeństwo na drogach Policyjna służba na drogach to nie tylko kontrole drogowe czy też obsługa zdarzeń. To również praca analityczna, polegająca m.in. na określaniu miejsc szczególnie niebezpiecznych i podejmowaniu odpowiednich środków zaradczych. A czy jakieś miejsce jest szczególnie niebezpieczne to wynika z zachowania kierowców, którzy „jeżdżą na pamięć” albo świadomie ignorują nakazy wynikające m.in. ze znaków drogowych, myśląc, że pozostaną bezkarni. Jednemu z takich miejsc w powiecie iławskim, w którym często dochodzi do zdarzeń, przyjrzeli się z góry funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna.
- Skrzyżowanie pod specjalnym nadzorem Policyjna służba na drogach to nie tylko obsługa zdarzeń drogowych i wyłapywanie kierowców lekceważących przepisy ruchu drogowego. To również praca analityczna, polegająca m.in. na określaniu miejsc szczególnie niebezpiecznych i podejmowaniu odpowiednich środków zaradczych. To czy jakieś miejsce jest szczególnie niebezpieczne, często wynika z zachowania kierowców, którzy „jeżdżą na pamięć” albo świadomie ignorują nakazy wynikające m.in. ze znaków drogowych, myśląc, że pozostaną bezkarni. Jednemu z takich miejsc w powiecie działdowskim, w którym w ostatnim czasie doszło do niebezpiecznych zdarzeń, przyjrzeli się z góry policjanci z Grupy Speed.
- Bez pobłażania wobec bezmyślności za kierownicą To nie jest łatwe zadanie i czasami zdaje się być to syzyfową pracą, ale mimo to policjanci nie ustają w służbie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdego dnia wiele sił i czasu poświęcają na to, by eliminować z dróg kierowców będących ruchomym zagrożeniem i wyciągają stosowne konsekwencje wobec osób świadomie lekceważących przepisy i zasady ruchu drogowego.
- Policyjny dron vs. piraci drogowi Policjanci z wydziałów ruchu drogowego olsztyńskich KWP i KMP w Olsztynie po raz kolejny, wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe, prowadzili działania z wykorzystaniem drona. Za pomocą bezzałogowego statku powietrznego kontrolowali zachowania uczestników ruchu drogowego na DK 16 na odcinku od Barczewa w kierunku Mrągowa aż do granic powiatu olsztyńskiego. Obiektyw drona skierowany był szczególnie na kierujących niestosujących się m.in. do oznakowania poziomego.
- BSP w służbie olsztyńskiej policji Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali wyposażeni w nowe narzędzie, którym będą mogli kontrolować zachowanie uczestników ruchu drogowego. Pozwoli to w ramach codziennej służby na rejestrowanie zachowań na drodze, a tym samym na ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym takich jak wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej lub oznakowania poziomego.
- Obserwacja i reakcja – wspólne działania policjantów i ratowników na giżyckich akwenach Giżyccy policjanci i ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego również zimą czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów spędzających czas na jeziorach i terenach przywodnych. Patrolują zamarznięte zbiorniki wodne i ostrzegają przed niebezpieczeństwem jakie niesie ze sobą wejście na lód. W tym celu wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt. Z góry teren obserwuje oko kamery drona. Na uzyskane dzięki niemu informacje na dole reaguje m.in. załoga poduszkowca.
- Policyjne oko zawieszone nad giżyckimi jeziorami Każde wejście na zamarznięte jezioro niesie ze sobą ryzyko wpadnięcia do lodowatej wody. Nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że pokrywa lodowa jest wystarczająco gruba. Żeby nie dochodziło do takich zdarzeń policjanci monitorują sytuację nad jeziorami, podejmują działania skierowane właśnie do osób korzystających z zamarzniętych akwenów i ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Ostatnie tygodnie pokazały, jak tragiczne w skutkach może być przebywanie na lodzie. Tylko na terenie powiatu giżyckiego doszło do utonięcia 3 osób w wyniku załamania się lodu. Dlatego do kontrolowania sytuacji nad jeziorami policjanci sięgnęli po nowoczesną technologię.