Tag handel ludźmi
Rozmiar czcionki
- Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi 18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe, jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer: +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.
- „Czy wiesz, że możesz mówić nie zjawisku handlu ludźmi?”. Zajęcia on-line dla uczniów szkół ponadpodstawowych Warmii i Mazur 18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. Warmińsko - mazurscy policjanci przygotowali na ten temat zajęcia on-line dla uczniów szkół ponadpodstawowych naszego regionu
- Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. Aby uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, by nie zostać ofiarą tego przestępstwa, corocznie od 13 lat, 18 października w sposób szczególny obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi.
- KGP: XII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest współczesny handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934 można zapobiec ludzkim tragediom.
- Ostróda: Policjantki z Holandii rozmawiały o problemie handlu ludźmi W Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyły się spotkania poświęcone przeciwdziałaniu handlu ludźmi, a także przestępstwom towarzyszącym temu zjawisku. W wyniku współpracy polskiej i holenderskiej policji zrealizowano projekt "Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa. Praca w Holandii". Policjantki z Holandii przekazywały treści edukacyjno-informacyjne związane z zagrożeniami jakie niosą za sobą wyjazdy zagraniczne, a także omawiali przypadki handlu ludźmi i pracy przymusowej.
- Mrągowo: Handel ludźmi – wymiana doświadczeń i informacji o zagrożeniach z policjantami z Holandii W Mrągowie odbyły się spotkania poświęcone przeciwdziałaniu handlu ludźmi, a także towarzyszącym im przestępstwom. W wyniku partnerskiej współpracy między Polską, a holenderską Policją, zrealizowano projekt pn. "Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa, praca w Holandii".
- Ostróda: Działania wymierzone przeciwko handlowi ludźmi Ostródzcy policjanci współdziałając z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Olsztynie, w ramach akcji Joint Action Day przeprowadzili działania wymierzone w zorganizowaną przestępczość związaną z handlem ludźmi i wykorzystywania do przymusowej pracy, w tym wykorzystania dzieci. Funkcjonariusze kontrolowali zakłady pracy, punkty handlowe oraz targowiska.
- Braniewo: Rozmawiali z młodzieżą o handlu ludźmi Policjanci z Braniewa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Braniewa przeprowadzili wśród młodzieży prelekcję na temat współczesnego niewolnictwa. Spotkanie miało celu uświadomienie młodym słuchaczom jak wielkim niebezpieczeństwem dla poszukujących pierwszej pracy za granicą jest handel ludźmi.
- KGP/KWP: X Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Tego dnia Policja i inne organizacje starają się uświadomić społeczeństwu, czym dzisiaj jest handel ludźmi i jak się go ustrzec. W KGP funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!
- Dobre Miasto: Spotkanie policjantów z młodzieżą klas mundurowych Przedstawiciele Komisariatu Policji w Dobrym Mieście i Wydziału Prewencji olsztyńskiej komendy spotkali się z młodzieżą klas mundurowych z dobromiejskiego Zespołu Szkół. Podczas pierwszego spotkania młodzież została oprowadzona po komisariacie, poznając specyfikę pracy na poszczególnych stanowiskach służbowych. W kolejnym tygodniu w związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi młodzież poznała założenia policyjnego programu profilaktycznego „Nie tylko dzieci dają się nabrać”.