Tag prawa człowieka
Rozmiar czcionki
- 20-lecie systemu ochrony praw człowieka w Policji W 2024 roku przypada jubileusz 20-lecia systemu ochrony praw człowieka w Policji. Przez ostatnie dwie dekady sieć pełnomocników i ich zadania ewoluowały, odpowiadając na bieżące potrzeby środowiska i społeczeństwa. Głównym ich zadaniem jest propagowanie praw człowieka i dbanie o przestrzeganie standardów ich ochrony w jednostkach Policji oraz proponowanie rozwiązań mających na celu utrzymanie wysokich standardów w tym zakresie.
- Nieetatowi Pełnomocnicy ds. Ochrony Praw Człowieka z garnizonu doskonalą umiejętności z zakresu ochrony praw człowieka Z inicjatywy Zespołu do Spraw Ochrony Praw Człowieka KWP w Olsztynie, we współpracy z Międzynarodową Organizacją do spraw Migracji (IOM), przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka odbyło się szkolenie „Prawa człowieka w służbie funkcjonariusza Policji", skierowane do nieetatowych pełnomocników do spraw człowieka z jednostek organizacyjnych Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.
- Spotkanie z licealistami z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka Uczniowie drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Szkolenie poprowadziła podinsp. Dorota Rak, pełnomocnik komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie ds. Ochrony Praw Człowieka.
- Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w Policji Corocznie, 10 grudnia, w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ (rezolucja 423 (V) z 1950 r.)
- Rola tolerancji i kultury uczciwości w miejscu pracy – warsztaty szkoleniowe Zbudowanie etycznego środowiska pracy i zapobieganie niepożądanym zachowaniom – to główne tematy warsztatów szkoleniowych, które dla pracownic Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przeprowadził Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka. Przedstawione zostały konkretne kroki, mające na celu zapobieganie nieetycznym praktykom i promowanie uczciwości w relacjach zawodowych.
- Komunikacja międzykulturowa oraz radzenie sobie ze stresem - doskonalenie zawodowe funkcjonariuszy Policji Zapoznanie się i praktykowanie technik komunikacji, które są niezbędne do skutecznej interakcji z osobami z różnych kręgów kulturowych oraz sposoby utrzymania równowagi psychicznej i emocjonalnej w trudnych sytuacjach zawodowych – tymi zagadnieniami zajmowali się uczestnicy szkolenia zorganizowanego przy współpracy Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Olsztynie z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji.
- „Akademia Dostępności” – doświadczyć barier, by je likwidować Grupa policjantów i pracowników cywilnych Policji z Warmii i Mazur miała okazję wziąć udział w projekcie, który ma na celu podniesienie wiedzy w zakresie dostępności przestrzeni i budynków dla osób z niepełnosprawnościami. Podczas spotkania z trenerami i specjalistami z zakresu dostępności w procesie inwestycyjno-budowlanym, mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób spełnić ustawowe wymogi dotyczące zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
- „Bezpieczeństwo społeczne i prawa osób starszych” – spotkanie policjantów z seniorami Prawo do zabezpieczenia społecznego, do opieki zdrowotnej, do poszanowania życia i prywatnego i rodzinnego, domu i korespondencji oraz prawo zakazujące tortur i nieludzkiego lub poniżającego traktowania – te i inne zagadnienia zostały poruszone podczas spotkania policjantek Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z seniorami ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów przy MICHELIN POLSKA Sp.z.o.o.
- Zapobiegać i chronić – spotkanie policjantów z przedstawicielami KMPT W Olsztynie odbyło się spotkanie edukacyjne funkcjonariuszy Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego z przedstawicielami Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur pn. „Działalność KMPT i przeciwdziałanie złemu traktowaniu”.
- „Warsztat Pro-Aktywnego Przełożonego” – szkolenie z zakresu ochrony praw i wolności Skuteczność szerokich działań podejmowanych na rzecz ochrony praw i wolności człowieka zależy od tego, czy są one przestrzegane już na tym najwęższym lokalnym poziomie. Stąd cyklicznie przeprowadzane są szkolenia w jednostkach Policji, które mają temu służyć. Jednym z nich jest szkolenie „Warsztat Pro-Aktywnego Przełożonego”, przeprowadzone przez policyjnych psychologów, a skierowane do osób zajmujących stanowiska kierownicze.