Tag hobby
Rozmiar czcionki
- Kaletnik wśród policjantów Nie każdy miał możliwość poznać osobę, która wykonuje ręcznie skórzane wyroby, takie jak torby, portfele, paski. Kaletnik, bo o tym zawodzie mowa, jako profesja jest znany już od XIV wieku. Ze względu na rozwój technologii oraz nowe i tańsze możliwości obróbki skórzanych materiałów, jest to zajęcie, które powoli odchodzi w zapomnienie. Są jednak osoby, które tak łatwo na to nie pozwolą. Jedną z nich jest st. sierż. Dawid Jackiewicz policjant i kaletnik z Olecka.
- Gołdapski policjant z pasją do trenowania umiejętności i charakterów Wielu policjantów swoje pasje realizuje w służbie, inni znajdują na nie czas poza godzinami pracy. Tak jak asp. szt. Krzysztof Zaręba, który pełni służbę w gołdapskiej komendzie od blisko 27 lat. Poza pracą w policji, jego pasją jest sport, do którego chce zachęcać innych. Dlatego w 2017 roku założył akademię piłkarską, gdzie jest trenerem piłki nożnej. Jak sam mówi, nawet po 12-godzinnej służbie znajduje w sobie energię, by spotkać się z młodymi sportowcami. Wtedy podczas gry na boisku „ładuje swoje baterie”.
- Biega, bo lubi... - olsztyński policjant realizuje sportowe hobby Asp. Robert Rachubka od ponad 18 lat związany jest z Komendą Miejską Policji w Olsztynie, a od 7 realizuje swoją pasję związaną z bieganiem. Życiowa pasja policjanta pełniącego na co dzień służbę w wydziale zwalczającym przestępczość gospodarczą olsztyńskiej jednostki Policji pozwala mu zachować doskonałą formę, a swoją pasję często łączy z pomocą innym. Ostatnim wydarzeniem było podjęcie przez policjanta wyzwania w biegu VI Ukiel Olsztyn Półmaraton 2022.
- Modelarstwo jak służba - wymaga cierpliwości, wciąga i podnosi poziom adrenaliny Uczy cierpliwości, dokładności, precyzji, analitycznego myślenia, a także opanowania i planowania. To świetny sposób na radzenie sobie ze stresem i odpoczynek od problemów dnia codziennego. Jest mega wciągające i daje bodźce do zagłębiania się w historię tworzonego od podstaw modelu. Co łączy te wszystkie cechy z pasją do modelowania i wykonywaniem codziennych obowiązków służbowych? Na to pytanie odpowiedź zna sierż. szt. Rafał Szymborski z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, który od blisko 29 lat z sukcesami zajmuje się modelarstwem. Jego makietę olsztyńskiego zamku z czasów Mikołaja Kopernika wciąż można podziwiać w miejscu, które przedstawia.
- KWP: Służbę połączył z pasją i zdobył tytuł mistrza judo w swojej kategorii Zakres zadań policji i umiejętności jakie są potrzebne do ich realizacji są tak szerokie, że każda umiejętność, czy pasja mogą znaleźć tu zastosowanie. Szczególnie, gdy związane są one ze sportem i wysiłkiem fizycznym. Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny gościło najlepszych judoków reprezentujących służby mundurowe. Na legionowskich matach rywalizowało 54 zawodników i zawodniczek. Wśród nich policjant z Warmii i Mazur, który wrócił z zawodów z mistrzowskim tytułem.
- Elbląg: Przesłuchany w komendzie: „Ty możesz szybko – ja mogę wszędzie…” W pracy zakłada mundur i pilnuje porządku. Po godzinach wsiada za kierownicę, by zawalczyć o tytuł „króla błota”. Sierż. Szt. Jakub Rokowski - policjant z Wydziału Prewencji KMP w Elblągu, podczas rozmowy w komendzie opowiedział o tym, jak to jest być zawodnikiem sportów motorowych off-road.
- Mrągowo: Dochodzeniowiec w pracy, trener po służbie Policjanci w służbie skupiają się na realizacji powierzonych im zadań. Po pracy niektórzy z nich starają się realizować również swoje pasje, które także mogą okazać się przydatne w pracy. Mł. asp. Paweł Jastrzębski z mrągowskiej komendy interesuje się sportami walki. Dzięki temu hobby realizuje się też jako trener. A jego podopieczni osiągają sukcesy na macie.