Tag Moja Komenda
Rozmiar czcionki
- Aplikacja „Moja Komenda” – prosty sposób na szybki kontakt z policjantem Potrzebujesz pomocy albo porady ze strony policjanta? Nie masz pewności jakie prawa i obowiązki Ci przysługują? W znalezieniu odpowiedzi może pomóc ci dzielnicowy. Jak w prosty sposób skontaktować się ze swoim dzielnicowym? Jak i gdzie znaleźć dane adresowe jednostki Policji, która nas interesuje? Jest proste narzędzie, które w tym pomaga. Aplikacja „Moja Komenda”.
- Ełk, Węgorzewo, Olecko: Jak ważny wpływ na bezpieczeństwo mają dzielnicowi wiedzą wszyscy Dzielnicowi z Ełku, Węgorzewa i Olecka spotkali się z seniorami. Na spotkaniach omówiono bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym, oszustwa „na wnuczka” oraz przybliżono funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji ,,Moja Komenda”.
- Szczytno, Węgorzewo: Dzielnicowi w służbie społeczeństwu Jednym z głównych zadań dzielnicowego jest inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach z mieszkańcami swojego rewiru. Policjant z komendy w Węgorzewie udzielał porad jak nie stać się ofiarą oszustów oraz prezentował mobilną aplikację Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie zabrakło również zagadnień związanych z bezpieczeństwem osób pieszych oraz kierujących w ruchu drogowym. Natomiast dzielnicowy ze Szczytna uczestniczył w spotkaniu z rodzicami, zorganizowane przez szkolnych pedagogów, które poświęcone było uwrażliwieniu rodziców na występujące wśród młodzieży zagrożenia.
- Lidzbark Warm.: „Bezpieczny Senior w powiecie lidzbarskim” - policyjna debata ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku O granicy zaufania do drugiego człowieka, metodach działania oszustów, zasadach bezpieczeństwa na drodze - o tym ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozmawiali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim i Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta.
- KWP: Podziękowania od mieszkańca dla dzielnicowego - to najważniejsze wyróżnienie jego pracy Dzielnicowy Bliżej Nas. Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, to osoba dobrze znająca swój teren i ludzi tam zamieszkujących. Dlatego najważniejsze wyróżnienie jego pracy to podziękowania, które płyną od ludzi tam zamieszkujących. Takie właśnie podziękowania wpłynęły na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie dla starszego aspiranta Tomasza Grysza z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.
- Giżycko, Węgorzewo, Nowe Miasto Lub.: Spotkania mieszkańców z policjantami. Rezem dla bezpieczeństwa Korzystanie z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, udogodnienia wynikające z korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, realizacja założeń programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz bieżące tematy dotyczące bezpieczeństwa w lokalnym środowisku – to tematy jakie są poruszane podczas regularnych spotkań dzielnicowych z mieszkańcami swoich rejonów.
- Węgorzewo: „Dzielnicowy Bliżej Nas”-policjanci spotkali się z pracownikami socjalnymi, kuratorami i przedstawicielami oświaty Dzięki aplikacji „Moja Komenda”, Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programowi „Dzielnicowy bliżej nas”, mieszkańcy mają ułatwiony kontakt z Policją. W ramach kontynuacji działań promujących policyjne narzędzia, dzielnicowi spotkali się z pracownikami socjalnymi, kuratorami i przedstawicielami oświaty z powiatu węgorzewskiego.
- Węgorzewo: Dzielnicowy Bliżej Nas – spotkanie dzielnicowego z pracownikami leśnictwa Dzielnicowy z węgorzewskiej komendy realizując założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” spotkał się z Leśniczym Leśnictwa Mokre oraz pracownikami Zakładu Usług Leśnych. Podczas spotkania policjant rozmawiał z uczestnikami o wspólnych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa, oraz zwalczania przestępstw związanych z lasem. Przypomniał także o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja komenda” i zachęcał do ich korzystania.
- Węgorzewo: Mundurowi spotkali się z pracownikami socjalnymi Węgorzewscy policjanci spotkali się z pracownikami socjalnymi. Celem wspólnych rozmów była poprawa współpracy między tymi instytucjami w ramach prowadzonych postępowań niealimentacji oraz osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie. Mundurowi i pracownicy socjalni mają jeden wspólny cel – niesienie pomocy ludziom znajdującym się w różnych trudnych stacjach życiowych.
- Region: Dzielnicowi dla społeczeństwa Jednym z głównych zadań dzielnicowego jest inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach z mieszkańcami swojego rewiru. Takie spotkania odbyły się na terenie naszego województwa. Policjanci spotykają się z różnymi grupami i udzielają porad jak nie stać się np. ofiarą oszustów, prezentują mobilną aplikację Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz informują jak nie dać się oszukać w sieci.