Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk, Węgorzewo, Olecko: Jak ważny wpływ na bezpieczeństwo mają dzielnicowi wiedzą wszyscy

Dzielnicowi z Ełku, Węgorzewa i Olecka spotkali się z seniorami. Na spotkaniach omówiono bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym, oszustwa „na wnuczka” oraz przybliżono funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji ,,Moja Komenda”.

Ełk:

Dzielnicowi z Prostek spotkali z seniorami aby porozmawiać z nimi o realnych i potencjalnych zagrożeniach z jakimi mogą się zetknąć i radzili jak się przed nimi ustrzec.

Dzielnicowi z Prostek spotkali się z seniorami w domu parafialnym w Rożyńsku oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach, by porozmawiać z nimi o realnych i potencjalnych zagrożeniach z jakimi najczęściej mogą spotkać się osoby starsze. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się jak działają oszuści, podszywający się między innymi za członka rodziny, policjanta czy pracownika innych instytucji. Funkcjonariusze opowiadali, jak ustrzec się przed takimi osobami i jak się zachować w razie kontaktu z nimi. Uczulali, że nigdy w takiej sytuacji nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy, a przede wszystkim apelowali o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych drzwi.

  • Spotkanie z seniorami w Prostkach
    Spotkanie z seniorami w Prostkach
  • Spotkanie z seniorami w Rożyńsku
    Spotkanie z seniorami w Rożyńsku

Dzielnicowi omówili treści, dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. W szczególności zachęcali zebranych do noszenia elementów odblaskowych. Podkreślili, że noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszego na drodze. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo seniorów nie tylko w teorii, ale również w praktyce i przekazali  im elementy odblaskowe. Jeszcze podczas spotkania, które przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, uczestnicy eksponowali otrzymane odblaskowe opaski umieszczając jej np. na torebkach czy rękawach kurtek. Ponadto obiecywali, że będą one stałym elementem ich odzieży.

Policjanci zainteresowali seniorów Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, wyjaśniali jak działa to narzędzie i jaki jest jego cel. Podkreślili również rolę dzielnicowego w lokalnych społecznościach.

Węgorzewo:

29 listopada br. dzielnicowy odwiedził seniorów z Pozezdrza, gdzie przeprowadził spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych. Stróż prawa mówił o aplikacji „Moja Komenda” i ,,Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Podczas wykładu słuchacze dowiedzieli się między innymi, jak mogą zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Policjant ostrzegał przed m. in. wpuszczaniem do domu obcych oraz przed oszustwami metodą na tzw. ,,wnuczka”.

Funkcjonariusz mówił również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Prosił o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a szczególnie przestrzegał seniorów, by nosili odblaski, które mogą uratować im życie.


Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. W trakcie dyskusji seniorzy opowiadali o własnych doświadczeniach z nieuczciwymi osobami. Na koniec seniorzy otrzymali odblaski.

Olecko:

Wczoraj (29.11.2017 r.) w sali kina „Mazury Garbate” oleccy policjanci spotkali się z seniorami Uniwersytetu III Wieku. Mundurowi omówili w jakich sytuacjach seniorzy mogą paść ofiarami złodziei oraz oszustów, przestrzegali przed zbytnią ufnością wobec obcych oraz o nie wpuszczanie do mieszkań nieznanych osób. W czasie spotkania policjanci mówili również jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przypomnieli także o konieczności noszenia odblasków.

 

Podczas spotkania przedstawiono dzielnicowych tzw. „miejskich”, którzy omówili na czym polega ich służba, jakie ulice znajdują się w ich podległym rejonie oraz jak można się z nimi kontaktować. Policjanci odpowiedzieli również na zadane przez zgromadzonych pytania oraz  wysłuchali problemów z jakimi spotykają się osoby starsze.

 

aj/af/jsz/kw

Powrót na górę strony