Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko, Węgorzewo, Nowe Miasto Lub.: Spotkania mieszkańców z policjantami. Rezem dla bezpieczeństwa

Korzystanie z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, udogodnienia wynikające z korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, realizacja założeń programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz bieżące tematy dotyczące bezpieczeństwa w lokalnym środowisku – to tematy jakie są poruszane podczas regularnych spotkań dzielnicowych z mieszkańcami swoich rejonów.

To na dzielnicowych w dużej mierze spoczywają zadania, mające na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców w jego rejonie służbowym. Aby być na bieżąco z problemami mieszkańców i pomagać im w ich rozwiązywaniu, policjanci uczestniczą w spotkaniach, m.in. z udziałem sołtysów, lokalnych władz samorządowych, przedstawicieli szkół czy innych instytucji. Policjanci wykorzystują takie spotkania także jako okazję, do promowania nowoczesnych rozwiązań, służących poprawie stanu bezpieczeństwa. Jednym z nich jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji policji.

Giżycko

Kierownik Posterunku Policji w Wydminach asp. szt. Andrzej Pietnoczka oraz dzielnicowa gminy Wydminy mł. asp. Iwona Stankiewicz, realizując założenia programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” spotkali się z mieszkańcami gminy Wydminy. Spotkania odbyły się w miejscowości Biała Giżycka i Talki. W trakcie spotkania policjanci omówili bieżące problemy zgłaszane przez mieszkańców, działania priorytetowe dzielnicowych, a także funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W spotkaniach organizowanych przez wydmińskich policjantów z mieszkańcami gminy Wydminy udział wzięli również sołtysi. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie mieszkańców na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia. Funkcjonariusze również przedstawili zebranym strukturę działania posterunku oraz omówili ważną rolę dzielnicowego w budowaniu relacji ze społeczeństwem. Opowiedzieli o codziennej służbie, obowiązkach i zadaniach, które wynikają m.in. z Zarządzenia Komendanta Głównego Policji jak również z programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”, promując przy tym aplikację „Moja Komenda” oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  • Spotkanie z mieszkańcami Wydmin
    Spotkanie z mieszkańcami Wydmin
  • Spotkanie z mieszkańcami Wydmin
    Spotkanie z mieszkańcami Wydmin
  • Spotkanie z mieszkańcami Wydmin
    Spotkanie z mieszkańcami Wydmin

Węgorzewo

Wczoraj (23.05.2018) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Węgorzewie podczas zebrania policjanci omówili bieżące sprawy i problemy nurtujące społeczność w mieście i gminie Węgorzewo. Uczestnicy wymienili się spostrzeżeniami w tym zakresie oraz wypracowali nowe założenia, które będą realizowane w najbliższym czasie, celem poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Dzielnicowi zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia umożliwiającego mieszkańcom wskazywanie miejsc, gdzie dochodzi do niepokojących zdarzeń, w których powinni pojawić się policjanci m. in. spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwe parkowanie pojazdów czy przekraczanie dozwolonej prędkości. Przypomnieli także o funkcjonowaniu mobilnej aplikacji „Moja komenda”, która umożliwia szybkie wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas".

  • Spotkanie dzielnicowych z sołtysami
    Spotkanie dzielnicowych z sołtysami
  • Spotkanie dzielnicowych z sołtysami
    Spotkanie dzielnicowych z sołtysami

Nowe Miasto Lubawskie

Od września 2016 roku na terenie Warmii i Mazur funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy naszego województwa mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Narzędzie służy do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu mieszkańcy wskazują policjantom miejsca, które uważają za zagrożone. Są to np. miejsca, gdzie kierujący nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, nieprawidłowo parkują, gromadzi się młodzież, która zakłóca porządek lub w którym miejscu jest złe oznakowanie dróg i należy interweniować żeby poprawić infrastrukturę drogową.

W 2018 roku np.: mieszkańcy powiatu nowomiejskiego nanieśli na mapę 114 takie punkty, natomiast od chwili uruchomienia Mapy naniesionych zostało ponad 440 takich miejsc. Policjanci weryfikują wszystkie zgłoszenia. Większość z nich dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych, spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz niewłaściwej infrastruktury drogowej. „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, a jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji.

(tm)

 

Powrót na górę strony