Tag uratowali
Rozmiar czcionki
- Policjant uratował życie trzymiesięcznemu dziecku „Ona się dusi”- takie słowa usłyszał mrągowski policjant, gdy podczas przerwy w służbie jadł obiad w jednym z lokali na terenie Olsztyna. Bez chwili wahania zareagował i udzielił pomocy kilkumiesięcznemu dziecku, które się zadławiło. Dzięki jego opanowaniu i wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdecydowanemu działaniu dziecko odzyskało oddech i ostatecznie przytomne trafiło pod opiekę lekarzy.
- Odnaleźli kobietę i pomogli jej wydostać się z bagiennego terenu Pomagać i chronić - to motto przyświeca policjantom podczas codziennej służby. A ta, każdego dnia, jest inna i przynosi nowe wyzwania. Tym razem olsztyńscy funkcjonariusze wspólnie ze świadkami pomogli młodej kobiecie, która znalazła się w bardzo trudnym położeniu, ponieważ ugrzęzła w trudnym, bagiennym terenie. Policjanci podejrzewali też, że kobieta potrzebuje pomocy medycznej.
- Policjanci powstrzymali mężczyznę od podjęcia nieodwracalnej decyzji Policjanci z Olsztynka pomogli mężczyźnie, który znalazł się w sytuacji kryzysowej, mogącej zaważyć na jego życiu. Ich szybka i nacechowana empatią reakcja zapobiegła potencjalnej tragedii. Mężczyzna ostatecznie trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.
- Policjant w czasie wolnym od służby pomógł osobom, których łódź się wywróciła Kiedy mrągowski policjant w czasie wolnym od służby usłyszał wołanie o pomoc, natychmiast z kolegą ustalili, skąd dobiega wołanie i ruszyli na ratunek. Okazało się, że na Jeziorze Krzywe przewróciła się łódź, którą płynęła kobieta i mężczyzna. Łódź dryfowała do góry dnem, a przy niej osłabione osoby.
- Groźna sytuacja na wodach Zalewu Wiślanego. Z pomocą przypłynęli policyjni wodniacy Jak nieprzewidywalna i niebezpieczna może okazać się pogoda na wodzie, przekonał się doświadczony żeglarz, który wypłynął na wody Zalewu Wiślanego z trójką nastoletnich dzieci i psem. Na szczęście groźna przygoda zakończyła się szczęśliwie. Policyjni wodniacy przybyli w samą porę.
- Policyjni wodniacy pomogli kobiecie, która nie była w stanie samodzielnie wrócić na brzeg Niesienie pomocy osobom wypoczywającym na akwenach to jedno z głównych zadań policyjnych wodniaków. Podczas służby bacznie przyglądają się temu, co dzieje się na danym zbiorniku. Dzięki temu mogą szybko reagować na wszelkie niepokojące zdarzenia. Tak też było w przypadku patrolu wodnego z Posterunku Policji w Małdytach. Policjanci pomogli kobiecie, która na skutek nagłego pogorszenia się warunków atmosferycznych wylądowała w wodzie i znalazła się w bardzo niebezpiecznej sytuacji. Dzięki policjantom wróciła bezpiecznie na brzeg.
- Policjanci wynieśli kobietę z płonącego budynku Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wynieśli 87-letnia kobietę z domu, w którym wybuchł pożar. Na jego miejsce jako pierwsi dotarli st. post. Jakub Chwesiuk i st. post. Kamil Polak. Przed przyjazdem strażaków, bez chwili zawahania, wbiegli do budynku i ewakuowali schorowaną kobietę, która nie była w stanie wyjść na zewnątrz o własnych siłach. Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach wyróżnił swoich podwładnych i podziękował im za działanie zgodne ze słowami roty ślubowania.
- Elbląscy policjanci ocalili życie 44-latki Znaleźli się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Policyjny patrol w składzie: st. sierż. Dawid Drewko oraz st. post. Michał Woźniak z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, ocalił życie kobiecie, która zamierzała je sobie odebrać. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów zapobiegła realizacji tego zamierzenia.
- Policjanci uratowali kobietę z pożaru Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru budynku wielorodzinnego w Ełku. Gdy dowiedzieli się, że w jednym z mieszkań jest kobieta, której sąsiad nie może sam wynieść, natychmiast dostali się do mieszkania przez okno i skutecznie ewakuowali 66-latkę. Ich szybka i zdecydowana reakcja przyczyniła się do uratowania kobiety ze śmiertelnej pułapki.
- Węgorzewscy dzielnicowi pomogli bezdomnym otrzymać dach nad głową Dzielnicowi nazywani są policjantami pierwszego kontaktu. Są oni ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Ich codzienna służba oparta jest na rozwiązywaniu rozmaitych spraw oraz niesieniu pomocy w codziennych problemach. Potwierdzeniem tego jest ogromne zaangażowanie funkcjonariuszy w pomoc dwóm bezdomnym braciom, którzy zamieszkali w namiocie. Dzięki pomocy dzielnicowych oraz władz miasta bezdomni maja już dach nad głową.