Tag fałszywy
Rozmiar czcionki
- To nieuzasadnione połączenie kosztowało 500 złotych Mówi się, że numer alarmowy „ratuje życie”. Należałoby wziąć sobie do serca to sformułowanie. Osoby, które wywołują niepotrzebne czynności służb ratunkowych narażają się nie tylko na konsekwencje, ale także blokują telefon alarmowy i odciągają służby od pilnych zdarzeń. 33-latka wezwała służby, choć nie umiała wytłumaczyć po co. Dostała za to mandat – 500 złotych.
- Posłużył się fałszywym banknotem, trafił do aresztu Mieszkaniec Mławy najbliższe trzy miesiące spędzi w celi aresztu. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Działdowa przez działdowskich funkcjonariuszy z fałszywym banknotem, który jak się okazało sam podrobił.
- Policjanci ostrzegają przed fałszywymi banknotami! Na terenie powiatu ostródzkiego pojawiły się przypadki posłużenia się tzw. banknotami prezentowymi. Fałszywe pieniądze ujawnione zostały w sklepach. Policjanci ostrzegają i uczulają, w szczególności sprzedawców w placówkach handlowych, aby dokładnie sprawdzali przyjmowane banknoty.
- Historia miłosna zakończona oszustwem Pewna 48-letnia mieszkanka Olsztyna przekonana, że zakochała się z wzajemnością w lekarzu, który aktualnie miał pracować w rosyjskim szpitalu, dała się omamić oszustom. Kobieta sądząc, że otrzyma wartościowe prezenty, wysłała przestępcom 2000 złotych na rzekome pokrycie kosztów przesyłki. Niestety, kobieta nie otrzymała żadnych podarunków, a kontakt z „adoratorem” się urwał. Apelujemy o ostrożność w sieci podczas kontaktu z nieznajomymi osobami.
- Zaalarmował służby o przestępstwie, którego nie było. Odpowie przed sądem „Uderzyłem młotkiem w czoło kolegę… leży… zabiłem go” – takiej treści zgłoszenie otrzymały służby ratunkowe. Jak się okazało zgłaszający był pijany, a historia zmyślona. Teraz za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych 68-latek odpowie przed sądem.
- Tymczasowy areszt za wywołanie fałszywego alarmu Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 55-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego, który zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że posiada broń i zrobi krzywdę sobie i innym. Jak okazało się, zgłoszenie było efektem zbyt dużej ilości alkoholu w organizmie, a sam zgłaszający nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to zrobił.
- 37-latek odpowie za fałszywy alarm bombowy Olsztyńscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna miał zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować o rzekomo podłożonych ładunkach wybuchowych na terenie jednego z zakładów pracy w Dywitach. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
- Szczytno: „Żeby coś dostać, trzeba coś dać” – po tych słowach 82-latek został okradziony 82-letni mieszkaniec Szczytna padła ofiarą kradzieży biżuterii i 700 złotych. W trakcie rozmowy z rzekomym reprezentantem Urzędu Miasta dowiedział się o planowanych wypłatach dotacji dla starszych osób. Nic nie podejrzewając wpuścił go do mieszkania, wypełnił wniosek i pożegnał się z mężczyzną. Po pewnym czasie zorientował się, że został okradziony.
- Ostróda: Sprawca fałszywego alarmu bombowego w policyjnym areszcie na trzy miesiące Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca miejscowości pod Ostródą, który zadzwonił do oficera dyżurnego jednostki i poinformował, że w nocy w szpitalu i urzędzie miasta wybuchnie bomba. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania kim jest dzwoniący. 30-latek, który szybko trafił do policyjnego aresztu miał 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Za to, co zrobił, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
- Ostróda: Posługiwał się podrobionym prawem jazdy – został zatrzymany Ostródzcy policjanci ruchu drogowego podczas kontroli zwrócili uwagę na dane umieszczone na blankiecie prawa jazdy 23-letniego mieszkańca Redy. Okazało się, że dokument jest podrobiony. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem 23-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.