Tag spot
Rozmiar czcionki
- Przeciwdziałamy nielegalnym wyścigom i bezprawnym modyfikacjom aut 40 ujawnionych wykroczeń, kilkanaście zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i ujawniony jeden nietrzeźwy kierowca – to wynik kontroli przeprowadzonych jednego wieczoru w Ełku, w związku z informacją o ryzyku nielegalnego wyścigu ulicznego. Użytkowanie samochodu na drogach publicznych oraz wymogi techniczne auta są określone przepisami prawa. Organizowanie wyścigów lub zajmowanie dróg publicznych bez wymaganego zezwolenia jest nielegalne. Takim zjawiskom przeciwdziałają policjanci prowadząc kontrole w miejscach spotkań fanów motoryzacji.
- Bądź bezpiecznym rowerzystą! Rowerzyści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nie mają karoserii, pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych. Mają zdrowy rozsądek i przepisy, które mają ich chronić. Pod warunkiem, że się do nich stosują. Jak być bezpiecznym rowerzystą? Mamy podpowiedź!
- „Dzwoni oszust! Rozłącz się!” - policyjne porady nie tylko dla seniorów Seniorzy bardzo często padają ofiarami oszustów. Przestępcy podszywając się pod członków ich rodzin, policjantów, przedstawicieli instytucji, wyłudzając ogromne kwoty od osób swoich ofiar. Seniorów – ale nie tylko. By uczulić wszystkich na czyhające zagrożenia, policjanci podejmują wiele wysiłków i wykorzystują różne sposoby, by dotrzeć z ostrzeżeniem do jak najszerszego grona odbiorców. Tym razem z pomocą elbląskim policjantom przyszli autorzy animowanego spotu.
- Nie daj się złapać. Nie daj się oszukać. Dzwoni oszust! Rozłącz się! Nie mają skrupułów. Wykorzystują naiwność i dobre intencje swoich ofiar. Ich celem najczęściej są seniorzy, nasze babcie i dziadkowie, ale nie tylko. Niestety oszuści nie odpuszczają. Schemat zawsze jest podobny: dzwoni „wnuczek”, „policjant”, „prokurator” „urzędnik” czy „pracownik banku”. Każdy z nich manipuluje, straszy, namawia, by rozmówca wykonał ich instrukcje i „zabezpieczył” swoje pieniądze, które tak naprawdę trafiają w ręce oszusta. Nie daj się złapać, nie daj się oszukać! Ostrzeż bliskich!
- „Obowiązek każdego kierowcy” – filmowe przypomnienie o przepisach Elbląscy policjanci postanowili przypomnieć o tym, że ustępowanie pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych, a nie tylko tym już na nim będącym, to od niedawna obowiązek wszystkich kierowców. A to wszystko za sprawą zmienionych w czerwcu przepisów ruchu drogowego. Nowy materiał na ten temat to wynik współpracy TV Truso oraz Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, której efekt można obejrzeć w 50 sekundowym spocie.
- Daj dobry przykład. Reaguj na hejt. Razem bezpieczniej Hejt jest zjawiskiem, którego bardzo łatwo można stać się ofiarą, jak i sprawcą. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób, mogą dotknąć nas przede wszystkim w Internecie. Jak się w tedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko? W szukaniu odpowiedzi na te pytania, w ramach realizacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” powstał animowany spot kierowany do rodziców młodzieży szkolnej.
- Zwolnij! Pokieruj życiem swoim i innych… Piesi i rowerzyści - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, grupa osób najbardziej narażona na najtragiczniejsze w skutkach konsekwencje zdarzeń drogowych. W okresie wiosenno – letnim liczną ich część stanowią najmłodsi użytkownicy dróg. Rower staje się dla nich ulubionym środkiem transportu, dającym swobodę i niezależność. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci ze Szczytna wspólnie z tamtejszymi strażakami, wsparci przez jednego z lokalnych przedsiębiorców, nakręcili spot przestrzegający kierowców przed konsekwencjami lekkomyślnej jazdy. „Zwolnij! Pokieruj życiem swoim i innych…”.
- Skutki wypadku nie kończą się na miejscu zdarzenia… Choć do potrąceń pieszych w większości przypadków dochodzi z winy kierowców, to właśnie piesi płaca najwyższą cenę. Policjanci KMP w Olsztynie stworzyli krótki film, w którym na przykładzie historii jednej z takich osób, chcą uzmysłowić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że skutki wypadku drogowego nie kończą się na miejscu zdarzenia i mogą być boleśnie odczuwane do końca życia.
- Kierowco patrz na mnie, bo ja pieszy, czasami zapominam... Choć projekt pn. ,,Patrz na mnie – poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta Braniewa’’ dobiegł końca – funkcjonariusze wciąż prezentują efekty swojej pracy. Nadszedł czas na ostatni ze spotów, które powstały w ramach działań. Tym razem z apelem do kierowców zwraca się kobieta, który zapomina o wzajemnej obserwacji wbiegając na pasy. A przecież nie musiał to być jej ostatni trening…
- „Patrz na mnie. Proszę” – tego apelu 7-latki nie można zignorować „Patrz na mnie. Proszę” - to hasło kolejnego spotu stworzonego na potrzeby projektu edukującego zarówno pieszych, jak i kierowców w kwestii bezpiecznych zachowań na przejściach dla pieszych. Z takim apelem do uczestników ruchu drogowego zwraca się 7-letnia Lenka, która biorąc udział w realizacji spotu, wsparła w ten sposób braniewskich policjantów i samorządowców.