Tag rocznica
Rozmiar czcionki
-
To już 18 lat od śmierci Marka Cekały 17 sierpnia 2002 roku Marek Cekała wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania do końca. Oddał życie na służbie. Ta data co roku jest uroczyście przypominana przez warmińsko-mazurskich policjantów. Tradycyjnie na cmentarzu przy jego grobie uczcili pamięć o nim.
-
Święto Policji na Warmii i Mazurach Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. powołana została Policja Państwowa. Rok temu świętowaliśmy 100 rocznicę tego wydarzenia. W tym roku mija 95-lat odkąd mundur założyła pierwsza polska policjantka. Coroczne obchody Święta Policji to okazja do wyjątkowego spotkania i zaprezentowania się mieszkańcom regionu. Okoliczności wywołane epidemią koronawirusa sprawiły, że tym razem obchody święta policjantów przybrały bardziej kameralny charakter.
-
Związkowa rocznica 11 maja mija 30 lat od powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Zgoda na jego założenie w resorcie siłowym była jednym najważniejszych symboli zmian ustrojowych w naszym kraju. Historia NSZZ Policjantów cały czas towarzyszy historii polskiej Policji.
-
Podróż po kartach historii na ,,100 rocznicę powołania Policji Państwowej” 100. rocznica powstania Policji Państwowej, jest dobrą okazją by przybliżyć historię tej formacji. Chcąc uczcić te obchody Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie, pod patronatem Burmistrza Węgorzewa, zorganizował spotkanie z udziałem prelegentów z Biura Edukacji IPN-u oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Białegostoku. Zaprezentowano również wystawę pn. „Policja Państwowa 1919 - 1939”. W spotkaniu wzięli udział włodarze miasta, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie.
-
Uroczysta akademia z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej Jak wyglądał dzień z życia policjanta Policji Państwowej? Jak zmieniało się ich wyposażenie? Podczas uroczystej akademii opowiedzieli o tym w przygotowanym przedstawieniu uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim. Spotkanie zorganizowano z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej. Dziś następcy tamtych policjantów nieprzerwanie, każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem obywateli.
-
„Policja wczoraj i dziś, w 100-lecie powstania Policji Państwowej” „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium” - to słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego sprzed wielu lat, które pozostają aktualne. Bardzo ważne jest, by świadectwa historyczne były przekazywane kolejnym pokoleniom. Dlatego Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie zorganizowała konferencję „Policja wczoraj i dziś, w 100-lecie powstania Policji Państwowej”, podczas której licznie zgromadzeni policjanci mogli wysłuchać wystąpień osób, które wiele pracy poświęciły na to, by przybliżyć innym historię policji na polskich ziemiach.
-
Obchody Święta Policji na Warmii i Mazurach Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. powołana została Policja Państwowa. Policjanci w całym kraju świętują rocznicę tego wydarzenia. Także na Warmii i Mazurach poszczególne komendy powiatowe organizują lokalne uroczystości, związane z obchodami Święta Policji. Wojewódzkie obchody odbyły się w Kętrzynie. Tegoroczne obchody są wyjątkowe, ponieważ w tym roku obchodzimy 100-lecie powstania Policji Państwowej.
-
Katyń…ocalić od zapomnienia. Uroczysty apel w I rocznicę posadzenia Dębu Pamięci Na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lidzbarku Warmińskim odbyła się uroczystość upamiętniająca por. Wojska Polskiego Józefowa Pawłowskiego, który w 1940 roku został zamordowany przez sowieckie NKWD w Katyniu. W uroczystości uczestniczył obok przedstawicieli instytucji samorządowych, kombatanckich i duchowieństwa, uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim mł.insp. Mariusz Kozłowski.
-
Dla upamiętnienia rocznicy wspólnie sadzili las W tym roku przypada 95-lecie istnienia Lasów Państwowych. W związku z tym Nadleśnictwo w Nidzicy zorganizowało wiosenne sadzenie lasu. Na zaproszenie nadleśniczego odpowiedział m.in. Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy nadkom. Jarosław Wiśniewski, który przyłączył się do tego niecodziennego przedsięwzięcia.
-
KWP: 26 lutego 1925 roku - powołanie policji kobiecej W tym roku obchodzimy setną rocznicę powstania Policji Państwowej. Nie każdy jednak wie, że właśnie dziś – 26 lutego, mijają 94 lata od chwili powołania policji kobiecej. Jak wyglądały początki kobiet w mundurach?
Wybierz Strony
- wstecz o 5 <<
- poprzednia <
- 1
- 2
- dalej o 5 >>
- następna >