Tag cyber
Rozmiar czcionki
- Oszuści tworzą nowe metody. Nie daj się złapać w sieci! Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej ostrzegają przed nową metodą oszustów, działających w Internecie. Przestępcy zamieszczają na portalach społecznościowych kontrowersyjne treści, przypominające nagłówki artykułów prasowych, które w rzeczywistości są stronami phishingowymi, mającymi na celu przejęcie profili społecznościowych i wykorzystanie ich do przestępczego procederu.
- „Cyber" policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie i rozpowszechnianie materiałów o charakterze pedofilskim Olsztyńscy policjanci zajmujący się walką z cyberprzestępczością ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i rozpowszechnianie materiałów o charakterze pedofilskim. 52-letni mieszkaniec Olsztyna miał w swoim mieszkaniu - oprócz kilku komputerów i telefonów - 55 dysków twardych z danymi, których wstępne oględziny potwierdziły istnienie na nich treści pedofilskich. Mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
- Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ! Mrągowscy funkcjonariusze spotkali się z przedstawicielami placówek oświatowych, by podczas debaty porozmawiać o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Każdy z nas wie, że internet ma wiele zalet i jest pewnego rodzaju dobrodziejstwem. Nie możemy jednak zapominać, że w świecie wirtualnym obowiązują również zasady i należy ich przestrzegać, by nie popełnić przestępstwa lub nie stać się jego ofiarą. W szczególny sposób dorośli muszą chronić dzieci przed przemocą w sieci.
- Wspólnie na rzecz zwalczania cyberprzestępczości – międzynarodowe spotkanie specjalistów w Olsztynie Po raz trzeci – tym razem w Olsztynie – zebrał się międzynarodowy zespół specjalistów do spraw realizacji projektu „Doskonalenie zawodowe organów ścigania na rzecz zwalczania cyberprzestępczości”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+. Gospodarzem spotkania jest Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, która jest jednym z partnerów projektu.
- Elbląg: Młodzież przedstawiła inscenizacje o hejcie Cztery formy inscenizacyjne traktujące o cyberprzemocy zostały zaprezentowanych w auli PWZS w Elblągu. To tam, odbywała się IV Edycja Konkursu „Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawić”. Organizatorami przedsięwzięcia był Zespół Szkół Technicznych, Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Urząd Miejski. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23.
- Iława: Mówimy „STOP Agresji” w Szkole Podstawowej nr 5 w Iławie Iławscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań dotyczących agresji rówieśniczej. Pierwszymi uczestnikami prelekcji byli uczniowie klas IV, VII Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie oraz II klas gimnazjum. Demoralizacja, czyny karalne, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz cyberprzemoc to tematy, na które rozmawiali z policjantką.
- Elbląg: Policja przeciwko hejtowi w sieci Odbyło się spotkanie inauguracyjne IV edycji programu profilaktycznego "Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawiać". Akcja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga w ramach programu "Bezpieczny Elbląg". Tegoroczna edycja nosi tytuł: „Stop cyberhejtowi”.
- Nowe Miasto Lub.: Konferencja "Być cyfrowobezpiecznym" W Sali Multimedialnej Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbyła się konferencja pod nazwą „Być cyfrowobezpiecznym". Wpisuje się ona w realizację jednego z kierunków polityki oświatowej, dotyczącego bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych. Prelegentem konferencji był mł. insp. Leszek Róziecki Naczelnik Wydziału do walki z Cybeprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
- Kętrzyn: Wirtualne słowa, rzeczywisty ból - dzielnicowy rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie w sieci Dzielnicowy asp. Piotr Dzirba spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Srokowie z Filią w Solance, by poruszyć w rozmowie z młodzieżą temat zagrożeń pojawiających się w wirtualnym świecie. Wszystko w ramach edukacyjnego projektu pt. „Bezpieczny Internet”.
- KGP: No More Ransom - nie płać więcej przestępcom! Projekt No More Ransom powstał z inicjatywy policji holenderskiej, Europolu oraz firm zajmujących się bezpieczeństwem w sieci. Zamieszczone na stronie internetowej klucze deszyfrujące pozwalają odblokować 84 rodzaje wirusów typu ransom. Do projektu właśnie dołączyła polska Policja.