Tag Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rozmiar czcionki
- Dzięki reakcji mieszkańców i interwencji policjantów pomoc dotarła na czas Zbliża się okres roku, który może być szczególnie groźny dla osób bezdomnych i nieporadnych życiowo, pozostających bez opieki i zagrożonych wychłodzeniem. Jak co roku policjanci są przygotowani, by interweniować i pomagać takim osobom. Tak jak miało to już miejsce w Ełku. Po nocnym zgłoszeniu od mieszkańców o leżącym w zaroślach mężczyźnie, policjanci przewieźli go do komendy, aby tam w cieple bezpiecznie spędził noc i wytrzeźwiał. Nie bądźmy obojętni wobec osób zagrożonych niskimi temperaturami – jeden telefon może uratować komuś życie. Pomocne będzie też skorzystanie z możliwości, jaką daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Przygotowujemy się do bezpiecznych wakacji Jak co roku policjanci poświęcają wiele czasu i energii na to, by jeszcze przed rozpoczęciem wakacji wpoić dzieciom i młodzieży to, że to czy będą one bezpieczne, zależy przede wszystkim od nich samych. W trakcie spotkań w szkołach, na festynach i piknikach, młodzi ludzie mają szansę otrzymać solidną dawkę wiedzy o bezpieczeństwie i sposobach radzenia sobie w trudnych i czasami groźnych sytuacjach.
- Wywożenie śmieci do lasu jest karalne! A poza tym to skrajna głupota! Widzisz? Reaguj! Również za pomocą KMZB Zaśmiecanie lasu, poza tym, że jest zabronione przepisami i grozi za to m.in. grzywna, to jest zwykłym prostactwem i bywa bolesnym ciosem dla naturalnego środowiska. Dlatego każdy z nas powinien reagować widząc takie zjawisko. Można to zrobić dzwoniąc pod numer alarmowy lub zgłaszając takie miejsce za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu jedno z zaśmieconych miejsc w lesie pod Ełkiem zostanie uprzątnięte.
- Uderzał w tablice informacyjne w parku. Zareagowała mieszkanka Ełku Szybka reakcja na wandalizm jest bardzo ważna. Pokazała to sytuacja z Ełku. Mieszkanka miasta zadzwoniła pod numer alarmowy, gdy zobaczyła mężczyznę, który uderzał pięścią w tablice informacyjne w miejskim parku. To być może zapobiegło poważnej dewastacji i niszczeniu mienia publicznego, bo policjanci szybko zareagowali i doprowadzili 68-latka do wytrzeźwienia, a tablice nie zostały uszkodzone. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na to co dzieje się w naszym otoczeniu.
- Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz pomóc osobom bezdomnym potrzebującym pomocy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia zgłoszenie miejsc na terenie miasta i powiatu, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców. Za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można zaznaczyć również miejsca, gdzie przebywają osoby szczególnie narażone na wychłodzenie.
- Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali pijanego kierującego. Informacja o tym, że tą trasą i tym autem może kierować nietrzeźwy, wpłynęła poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazano w nim miejsce oraz konkretne auto, a policjanci to sprawdzili.
- Jakie zagrożenia mieszkańcy zgłaszają policjantom? Sprawdziliśmy na przykładzie Elbląga Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to istotny element całego procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Służy do wymiany z policjantami informacji, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Sprawdziliśmy jakie zgłoszenia zostały naniesione na nią przez elblążan.
- KWP: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - podsumowanie 2018 roku na Warmii i Mazurach W 2018 roku w naszym regionie naniesiono blisko 15 000 informacji na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czego najczęściej dotyczyły zgłoszenia mieszkańców Warmii i Mazur?
- KMZB w praktyce - film dla osób niesłyszących Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z przedstawicielami Olsztyńskiego Stowarzyszenia Głuchych przygotowali film, w którym przedstawiają zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- KWP: Dwa lata Krajowej Mapy Bezpieczeństwa na Warmii i Mazurach Od dwóch lat na Warmii i Mazurach funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie, które pozwala każdemu na zgłoszenie zagrożeń w swoim najbliższym otoczeniu. Od samego początku Mapa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warmii i Mazur: przez dwa lata naniesiono blisko 31 000 obywatelskich zgłoszeń.