Tag dzielnicowy
Rozmiar czcionki
- Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja na kradzieży sklepowej Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał 55–latka na kradzieży sklepowej. Dzięki jego reakcji skradziony towar powrócił na półki, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Takie zachowanie sierż. szt. Ariela Matulewicza pokazuje, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.
- 21-latek odpowie za posiadanie narkotyków Dzielnicowy z Działdowa interweniował w jednym z mieszkań na terenie miasta w związku z zawiadomieniem dotyczącym nieporozumienia właściciela lokalu z lokatorką. W trakcie wyjaśniania zdarzenia dzielnicowy znalazł narkotyki w piwnicy przynależącej do lokalu.
- Zaufanie do dzielnicowego uratowało życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym To zdecydowanie przykład sytuacji, która pokazuje, jak ważne jest zaufanie między obywatelami a Policją, szczególnie w momentach kryzysowych. Dzielnicowy, w czasie wolnym od służby, odegrał kluczową rolę w uratowaniu życia mężczyzny znajdującego się w poważnym kryzysie emocjonalnym.
- Dzielnicowi podczas mroźnych dni kontrolowali miejsca, gdzie przebywały osoby mogące potrzebować pomocy Policjant dzielnicowy pełni niezwykle ważną rolę w społeczności lokalnej. Jest to funkcjonariusz pierwszego kontaktu, który najlepiej zna problemy i potrzeby mieszkańców swojego rejonu. Dzielnicowy nie tylko dba o porządek i bezpieczeństwo, ale także udziela pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej – zwłaszcza w okresie zimowym, gdy skrajne warunki pogodowe mogą zagrażać zdrowiu i życiu.
- Dzięki reakcji świadka i zaangażowaniu dzielnicowego 95-latka wróciła do domu Dobry dzielnicowy świetnie zna swój rejon, jego mieszkańców i problemy z jakimi czasami się borykają. Dzielnicowy z Lidzbarka Warmińskiego udowodnił, że jest to wiedza, która bywa kluczowa i niezbędna do skutecznego działania Policji. To właśnie dzięki jego wiedzy i zaangażowaniu ustalona została tożsamość seniorki, która zagubiła się w mieście, nie pamiętała swoich danych, ani celu w jakim wyszła z domu. Interwencje zainicjowała reakcja zatroskanego świadka, który powiadomił policjantów. 95-latka bezpiecznie wróciła do domu.
- Dzielnicowy uratował mężczyznę przed wychłodzeniem Dzielnicowy podczas kontroli pustostanu przy ul. Żeromskiego w Braniewie zauważył wychłodzonego mężczyznę, który znajdował się w niebezpiecznych warunkach. Dzięki szybkiej reakcji, 66-latek trafił do noclegowni. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Policjanci codziennie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.
- Dzielnicowi podnoszą swoje kompetencje podczas warsztatów finansowych w ramach unijnego programu Erasmus Plus Dzięki współpracy przedstawicieli Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie ze Stowarzyszeniem Wspierania Działań na Rzecz Osób Potrzebujących „Droga” w Olsztynku oraz włoską spółdzielnią socjalną Lab.in.s z siedzibą w Turynie, dzielnicowi uczestniczą w szkoleniu, pn. „Komunikacja z osobami doświadczającymi przemocy i pokrzywdzonymi przestępstwem”. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu „Upskilling organisational potential of stakeholders in providing grassroots services to victims of hate crimes”, finansowanego ze środków programu Erasmus Plus.
- Dzielnicowy z Rybna wyeliminował z ruchu kierującego bez uprawnień Młody mieszkaniec gminy Rybno w najbliższym czasie nie uzyska uprawnień do kierowania. Kierujący oplem, zatrzymany do kontroli przez dzielnicowego z Rybna, nie posiadał uprawnień do kierowania.
- Dzielnicowy zapobiegł utracie oszczędności. Przez oszustów 42-latek mógł stracić ponad 80 tysięcy złotych Czujność, zaangażowanie i empatia – to jedne z cech, jakich wymaga się od funkcjonariusza Policji, a szczególnie od dzielnicowego, który pomaga mieszkańcom nadzorowanego rejonu w różnych sprawach i chroni przed przestępcami. Tak jak dzielnicowy miasta i gminy Pasym st. asp. Grzegorz Licki, który zapobiegł utracie oszczędności przez mieszkańca jednej z miejscowości w swoim rejonie służbowym. Mężczyzna został oszukany i gdyby nie reakcja policjanta straciłby ponad 80 tysięcy złotych.
- Podziękowania za zaangażowanie i życzliwość dzielnicowego z Olsztyna Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie złożone zostały listowne podziękowania dla sierż. szt. Adama Kielaka, dzielnicowego z Posterunku III Policji w Olsztynie. Miło jest nam słyszeć, że zaangażowanie naszych policjantów w codzienną służbę przynosi owoce i buduje dobre relacje z innymi instytucjami działającymi w naszym mieście.