Tag KMZB
Rozmiar czcionki
- Nietrzeźwy rowerzysta zagrożony wyziębieniem Pogoda na zewnątrz nie sprzyja pieszym czy rowerzystom ani kierującym pojazdami. Utrzymująca się od kilku dni temperatura w okolicach zera stopni może stwarzać zagrożenie dla osób, które nadużywają alkoholu lub nie posiadają stałego miejsca zamieszkania, błąkając się po dworze. Policjanci kontrolujący rowerzystę, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, z uwagi na brak możliwości przekazania osobom bliskim i złe warunki pogodowe, zatrzymali mężczyznę w policyjnym pomieszczeniu do wytrzeźwienia.
- Kontrola KMZB potwierdziła popełnione wykroczenie Policjanci z Lidzbarka podczas kontroli zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili 6 pojazdów, których użytkownicy popełnili wykroczenie.
- Wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo nad wodą Rekreacja nad wodą przyjmuje różne formy. To może być wędkowanie z brzegu lub z łódki, pływanie wpław lub przy wykorzystaniu sprzętów pływających. To żeglowanie z wiatrem lub z silnikiem. To nurkowanie, a czasami tylko wejście do wody w poszukiwaniu ochłody. Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem, że pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa, a zapominamy o brawurze. Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może mieć wpływ na to, by niebezpieczne lokalizacje oraz miejsca, gdzie dochodzi do groźnych zdarzeń były nadzorowane.
- Rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa Prędkość – nadmierna i przekroczona ponad tą dozwoloną, jest najczęstszą przyczyną najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie jechał volkswagenem w miejscowości Jamielnik mając na liczniku 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – z jej pomocą lidzbarscy policjanci od początku roku wyeliminowali już 14 zgłoszonych zagrożeń w powiecie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane są przepisy prawa bądź dzieją się niepokojące społeczeństwo sytuacje. To dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec powiatu lidzbarskiego, jak i kraju, może mieć wpływ na to co dzieję się w jego rejonie zamieszkania i zgłaszać instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wszelkie przypadki stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa.
- KMZB - to wygodne i szybkie narzędzie, dzięki któremu masz realny wpływ na poziom bezpieczeństwa w swojej okolicy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB), z powodzeniem działa od kilku już lat. Dzięki mapie nie wychodząc z domu, nie tracą czasu i energii można poprawić bezpieczeństwo w swojej okolicy. Wystarczy dostęp do Internetu, odrobina zaangażowania, troska o miejsce swojego zamieszkania i chęć zmian. Za pośrednictwem KMZB poinformujesz Policję o nurtujących Cię problemach, a resztą zajmą się funkcjonariusze. Zweryfikują zgłoszenie i podejmą działania dążące do eliminacji problemu. Zyskają wszyscy. Ty spokojną okolicę, a policjanci informacje, gdzie powinni bywać częściej. Tylko od początku 2024 roku za pomocą KMZB zgłoszono policjantom z Bartoszyc 341 zagrożeń, potwierdzono ponad 34% z nich. Część problemów wyeliminowano, a kolejne są w stałym zainteresowaniu funkcjonariuszy.
- KMZB — TY ZGŁASZASZ, MY WERYFIKUJEMY I ELIMINUJEMY Mieszkańcy powiatu gołdapskiego aktywnie korzystają z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Od początku roku gołdapscy mundurowi otrzymali blisko 70 zgłoszeń za jej pośrednictwem. W minionym tygodniu funkcjonariusze wyeliminowali kolejne zagrożenia zgłoszone przez internautów.
- Reakcja mikołajskich policjantów być może uratowała mężczyznę przed wychłodzeniem Mimo że pierwsze przebłyski słońca wskazują, że wiosna zbliża się wielkimi krokami, nadal należy uważać na wieczorne spadki temperatur. Mogą być one szczególnie niebezpieczne dla osób narażonych na wychłodzenie. Mikołajscy policjanci, patrolując miasto, zauważyli leżącego na trawie mężczyznę, z którym kontakt był znacznie utrudniony ze względu na jego stan upojenia alkoholowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.
- Reagujmy, gdy widzimy osoby narażone na wychłodzenie Temperatura na zewnątrz gwałtownie spadła. Nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni wobec osób narażonych na wychłodzenie. Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywających na zewnątrz. Pamiętajmy, że czasami jeden nasz telefon może uratować życie ludzkie.
- Nie bądź obojętny! Jeden telefon lub kliknięcie może pomóc ocalić życie! Mróz jest śmiertelnym zagrożeniem dla osób pozostających w kryzysie bezdomności. Doskwiera im brak odpowiedniej odzieży, suchego schronienia i ciepłego posiłku. Policjanci przez cały okres chłodów sprawdzają miejsca, w których mogą gromadzić się takie osoby potrzebujące pomocy, której sami nie są w stanie sobie zorganizować. Jednak policjanci nie wiedzą o wszystkich takich miejscach i takich osobach. Dlatego tak ważna jest empatia ze strony innych i informacja przekazana do właściwych służb. Można ją przekazać za pośrednictwem numeru alarmowego 112 lub Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa