Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Ważne informacje - 5 artykułów

Wojewódzkie Statystyki dnia

2025-04-04
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy7
2025-04-03
Zatrzymani na gorącym uczynku15
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe47
Nietrzeźwi kierowcy5
2025-04-02
Zatrzymani na gorącym uczynku13
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Kolizje drogowe44
Nietrzeźwi kierowcy7
2025-04-01
Zatrzymani na gorącym uczynku20
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe45
Nietrzeźwi kierowcy6
2025-03-31
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe44
Nietrzeźwi kierowcy4
2025-03-30
Zatrzymani na gorącym uczynku10
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe20
Nietrzeźwi kierowcy5
2025-03-29
Zatrzymani na gorącym uczynku11
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Kolizje drogowe31
Nietrzeźwi kierowcy10

Ważne skróty

Ostatnio czytane

  1. Potrącony na przejeździe rowerowym cyklista, z obrażeniami ciała trafił do szpitala

    Jak się okazuje piękna, słoneczna pogoda ma swoje cienie… Oślepiające słońce, a do tego brak dostatecznej ostrożności były powodem wypadku drogowego. Na rondzie na ul. Gdańska/Bema 63-letni mężczyzna kierujący oplem najechał na 64-letniego cyklistę przejeżdżającego po przejeździe rowerowym. Mężczyzna wpadł na szybę czołową i upadł na ziemię. Służby zaalarmowali i pierwszej pomocy pokrzywdzonemu udzielili strażnicy więzienni, wracający do domu po nocnej służbie. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Rowerzysta trafił do szpitala, ma poważne obrażenia. Dochodzenie wyjaśni wszelkie okoliczności tego wypadku.

  2. Rekrutacja do służby w Policji

  3. Konsekwencje prawne młodzieży

  4. Oszustwo metodą na BLIK – policjanci ostrzegają

    Policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Prośby oszustów są różne - na leki, zagubiona została torebka, zagubiony portfel, brak pieniędzy na powrót do domu, brak pieniędzy na jedzenie, trudna sytuacja finansowa. Przestępcy tłumaczą, że teraz brakuje im środków, ale oddadzą je wieczorem, gdy tylko otrzymają przelew. Dlatego warto osobiście się spotkać ze znajomym lub zadzwonić i porozmawiać, czy naprawdę potrzebne mu są pieniądze.

  5. Kierownictwo

  6. Kolejne zatrzymanie i zarzuty w sprawie nielegalnego laboratorium farmaceutycznego

    Zarzuty prania pieniędzy uzyskanych z przestępczego procederu usłyszał 50-latek, zatrzymany do sprawy działającego w Olsztynie nielegalnego laboratorium farmaceutycznego. Śledczy i prokuratura zarzucają mu to, że w ciągu jednego roku przelewał środki i wypłacał gotówkę w taki sposób, aby utrudnić stwierdzenie, że pieniądze, którymi obraca pochodzą z zysków uzyskanych z przestępstwa. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  7. Pozwolenia na broń

  8. „Bezpieczny przejazd kolejowy” – kolejna akcja na Warmii i Mazurach

    Od początku 2025 roku na przejazdach kolejowych na Warmii i Mazurach doszło do 2 wypadków i 5 kolizji drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 1 została ranna. Sposobem na minimalizację ryzyka wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń w tych miejscach, są wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny przejazd kolejowy”. To już kolejna edycja akcji w tym roku z udziałem policjantów komórek ruchu drogowego wspieranych przez przedstawicieli innych służb i instytucji. Przede wszystkim funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

  9. Rekrutacja do Policji

  10. Równość i empatia – jak rozumieć i wspierać osoby z niepełnosprawnością niewidoczną

    W dniach 27-28 marca 2025 roku Zespół do spraw Ochrony Praw Człowieka KWP w Olsztynie, we współpracy z Komendą Główną Policji, zorganizował dwie edycje szkolenia dotyczącego komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami, takimi jak osoby słabowidzące i niewidome. Warsztaty poprowadziła Anna Dąbrowska ekspert z Gabinetu Komendanta Głównego Policji, a ich uczestnikami byli funkcjonariusze oraz pracownicy Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.

Powrót na górę strony