Tag zaginięcia
Rozmiar czcionki
- Aktualności KGP #JestemTuCZEKAM – co zrobić, aby zapobiec zaginięciu seniora? Liczba seniorów w naszym społeczeństwie stale wzrasta. Często są to osoby wymagające naszej doraźnej lub stałej opieki. Na problemy związane z poruszaniem się, nakładają się też inne trudności, związane z chorobami typowymi dla wieku zaawansowanego. Mogą one powodować zaburzenia pamięci i orientacji, a w konsekwencji doprowadzić do sytuacji zagrażającej życiu, np. w przypadku zaginięcia takiej osoby. W kolejnej odsłonie kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM zainicjowanej przez Komendę Główną Policji postaramy się dostarczyć Państwu informacji i wskazówek, które mogą zapobiec tym tragicznym zdarzeniom.
- Szczęśliwy finał poszukiwań 71-letniego grzybiarza Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 71-latka, który wybrał się na grzyby i zaginął. Mężczyzna noc spędził w zaroślach. Został znaleziony na polu kilka kilometrów od miejsca, w którym wszedł do lasu.
- Pisz: Wyszli z domu i nie wracali. Młodych mieszkańców Pisza odnaleźli policjanci Każdego roku policja odnotowuje około 15 tysięcy zaginięć, z czego około 4 tysiące to zaginięcia osób nieletnich. Tylko od początku marca tego roku na terenie powiatu piskiego policjanci przyjęli od rodzin zawiadomienia o zaginięciu 7 osób, z czego aż 5 to dzieci. Najmłodsze z nich miało 8 lat. Co robić w takiej sytuacji, jak zapobiegać?
- KWP: Pamiętaj o mnie, bo ja zapominam To słowa wypowiadane przez Panią Sabinę, pensjonariuszkę olsztyńskiego ŚDS „Pomost”, niosącego pomoc chorym na zaniki pamięci i ich najbliższych, padające w spocie filmowym przygotowanym przez policjantów. Intencją projektu jest zwrócenie uwagi osób będących blisko seniorów na ich potrzeby i bezpieczeństwo. Bo oni sami o tym zapominają.