Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowujemy się do bezpiecznych wakacji

Jak co roku policjanci poświęcają wiele czasu i energii na to, by jeszcze przed rozpoczęciem wakacji wpoić dzieciom i młodzieży to, że to czy będą one bezpieczne, zależy przede wszystkim od nich samych. W trakcie spotkań w szkołach, na festynach i piknikach, młodzi ludzie mają szansę otrzymać solidną dawkę wiedzy o bezpieczeństwie i sposobach radzenia sobie w trudnych i czasami groźnych sytuacjach.

Policyjni profilaktycy, dzielnicowi, policjanci z komórek prewencji i ruchu drogowego, policyjni wodniacy, przewodnicy psów służbowych i inni – policjanci wszystkich pionów są angażowani do pracy na rzecz szeroko rozumianej prewencji i profilaktyki. W myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć” policjantki i policjanci spotykają się cyklicznie z dziećmi i młodzieżą, wykorzystując szczególnie intensywnie czas bezpośrednio przed wakacjami, by przekazać im jak najwięcej wiedzy z zakresu zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku, zarówno w ruchu drogowym jak i nad wodą.

Spotkania mają miejsce podczas ostatnich zajęć w tym roku szkolnym, jak również podczas pikników czy festynów organizowanych przez różne podmioty, w tym Policję.

Wszystko po to, by letni wypoczynek nie przyniósł smutnych wiadomości o tragicznych wydarzeniach.

Kontrolowane już teraz są i przez czas wakacji będą m.in. miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży oraz plaże strzeżone i niestrzeżone. Szczególnie w sprawie dzikich kąpielisk zachęcamy do kontaktu z policjantami i przekazywania im informacji właśnie na temat takich miejsc, o których nie zawsze wiedzą, a które stały się miejscem spotkań młodzieży. Informację na temat takiego miejsca można przekazać zupełnie anonimowo wykonując kilka kliknięć w telefonie. Wystarczy wejść na stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i tam zaznaczyć dane miejsce dodając krótki opis, że może tam dochodzić czy do groźnych zachowań, czy zaśmiecania albo niszczenia przyrody lub dewastacji, albo że z tego dzikiego kąpieliska korzystają dzieci bez nadzoru dorosłych. Policjanci zweryfikują takie zgłoszenie i podejmą odpowiednie kroki by zminimalizować zagrożenie.

Dbamy o „Bezpieczne wakacje” na Warmii i Mazurach:

KPP w Bartoszycach

KPP w Działdowie

KMP w Elblągu

KPP w Ełku

KPP w Gołdapi

KPP w Iławie

KPP w Kętrzynie

KPP w Mrągowie

KPP w Nidzicy

KPP w Nowym Mieście Lubawskim

KPP w Olecku

KPP w Szczytnie

KPP w Węgorzewie

(tm)

Powrót na górę strony