Tag cyberprzemoc
Rozmiar czcionki
- Zjawisko cyberprzemocy i cyberprzestępczość wśród młodzieży, odpowiedzialność prawna nieletnich, a także narkotyki i dopalacze - tematem spotkań profilaktycznych Edukowanie młodzieży w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa, informowania o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, zagrożeniach w cyberprzestrzeni czy też o konsekwencjach zażywania niedozwolonych środków, to jeden z elementów pracy profilaktycznej szczycieńskich funkcjonariuszy. Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej szczycieńskiej komendy, sierż. Joanna Manelska, spotkała się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie. W trakcie prelekcji poruszyła kwestie odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz zjawiska cyberprzemocy. Przypomniała o tym jaki wpływ mają substancje zabronione, w tym nowe narkotyki na organizm młodego człowieka.
- Bezpiecznie on-line - Cyberprzemoc Niedługo minie rok, odkąd Internet zaczął odgrywać ogromną rolę w życiu. Z powodu pandemii COVID do sieci przeniosło się nauczanie, większość spraw załatwiamy przez Internet, tam też robimy zakupy, spotykamy się ze znajomymi, pracujemy. O korzyściach płynących z możliwości, jakie daje Internet nie trzeba nikogo przekonywać, warto jednak przypominać, jakie zagrożenia niesie ze sobą. Rozpoczynamy cykl porad jak bezpiecznie żyć on-line.
- KWP/KMP: 24-latek zatrzymany za groźby karalne wobec Prezydenta Olsztyna Nie ma i nie będzie przyzwolenia na mowę nienawiści oraz groźby karalne wobec innych osób. Policjanci zwalczający cyberprzestępczość z KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 24-latka, który na jednym z forów internetowych groził włodarzowi Olsztyna. Sprawą mieszkańca Olsztyna zajmie się Prokuratura.
- Kętrzyn: Z klasami mundurowymi o cyberprzemocy, e-papierosach oraz konsekwencjach nie tylko prawnych Policjantka z kętrzyńskiej komendy przeprowadziła spotkanie profilaktyczne z uczniami Liceum Ogólnokształcącego CMB Feniks w Kętrzynie. Celem spotkania było uświadomienie młodych ludzi czym jest cyberprzemoc. Uczniowie poznali formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i telefonu komórkowego. Dbając także o to, by dzisiejsza młodzież, była w przyszłości dorosłymi bez nałogów, poruszono temat wyrobów tytoniowych i e-papierosów.
- Gołdap: Cyberprzemoc- co wiemy, co chcemy wiedzieć, a co powinniśmy Gołdapscy dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną odbyli szkolenie z zakresu przeciwdziałania cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy funkcjonariuszy z zakresu cyberprzemocy oraz przygotowanie ich do podejmowania działań profilaktycznych ograniczających skalę tego niebezpiecznego zjawiska.
- Elbląg: Młodzież przedstawiła inscenizacje o hejcie Cztery formy inscenizacyjne traktujące o cyberprzemocy zostały zaprezentowanych w auli PWZS w Elblągu. To tam, odbywała się IV Edycja Konkursu „Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawić”. Organizatorami przedsięwzięcia był Zespół Szkół Technicznych, Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Urząd Miejski. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23.
- Elbląg: Spotkanie przed filmem Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii po raz kolejny spotkali się z grupą młodzieży przed projekcją filmu "Nerve" w elbląskim Multikinie.
- Lidzbark Warmiński: W trosce o bezpieczeństwo w realu i cyberprzestrzeni Policjanci z lidzbarskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Krekolach, gdzie omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze, przypomnieli jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe noszone na odzieży czy na plecaku. Funkcjonariusze przekazali też ważne informacje na temat zagrożeń płynących ze świata internetowej rzeczywistości.
- Region: Dzielnicowi dla społeczeństwa Jednym z głównych zadań dzielnicowego jest inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach z mieszkańcami swojego rewiru. Takie spotkania odbyły się na terenie naszego województwa. Policjanci spotykają się z różnymi grupami i udzielają porad jak nie stać się np. ofiarą oszustów, prezentują mobilną aplikację Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz informują jak nie dać się oszukać w sieci.
- Braniewo: Rozmawiali o cyberprzemocy Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie rozmawiali z uczniami Liceum Ogólnokształcącego oraz Młodzieżową Grupą Wsparcia „Enter” na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i unikania zagrożeń związanych z cyberprzestępczością. Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu drogowego podinsp. Anna Kos omówiła zasady doboru i możliwości pełnienia służby w Policji.