Tag debata
Rozmiar czcionki
- „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Razem w edukacji dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na Warmii i Mazurach”. Promowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności właściwej oceny zagrożeń, ich unikania a także utrwalanie postaw pożądanych w życiu codziennym, to cel jaki stawiają sobie wspólnie warmińsko-mazurscy policjanci, przedstawiciele oświaty, instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz ośrodków pomocy społecznej. Dowodem na zrozumienie interdyscyplinarnego podejścia do tego zagadnienia, była zorganizowana wojewódzka debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Razem w edukacji dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na Warmii i Mazurach”.
- Prezentacja przyczepy NOL-ek, społeczna debata ewaluacyjna i rozstrzygnięcie konkursu na spot profilaktyczny W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie przy współudziale funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie została zorganizowana debata społeczna ewaluacyjna pn. "Zachowania dysfunkcyjne oraz profilaktyka uzależnień młodzieży na terenie powiatu olsztyńskiego". Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja przyczepy "NOL-ek - Mobilne centrum bezpieczeństwa powiatu olsztyńskiego", a także rozstrzygnięcie konkursu skierowanego do młodzieży pt. ,,Hejt - ciemniejsza strona internetu”.
- Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ! Mrągowscy funkcjonariusze spotkali się z przedstawicielami placówek oświatowych, by podczas debaty porozmawiać o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Każdy z nas wie, że internet ma wiele zalet i jest pewnego rodzaju dobrodziejstwem. Nie możemy jednak zapominać, że w świecie wirtualnym obowiązują również zasady i należy ich przestrzegać, by nie popełnić przestępstwa lub nie stać się jego ofiarą. W szczególny sposób dorośli muszą chronić dzieci przed przemocą w sieci.
- Debatowali z seniorami o ich bezpieczeństwie Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów, którzy wykorzystują ich dobroć serca, niewiedzę i naiwność. Dlatego policjanci z Gołdapi wspólnie ze przedstawicielami starostwa zorganizowali debatę „Bezpieczny senior, czyli okazja czyni złodzieja”, której celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób starszych, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.
- „Najlepsi grają w jednej lidze” – wspólnie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa. Wiedzą o tym doskonale ci, których codzienna praca związana jest ze szkoleniem kierowców i tematyką bezpieczeństwa na drodze. Dwie instytucje zajmujące się właśnie takimi zagadnieniami - Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców w Olsztynie oraz Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym - zorganizowały spotkanie branżowe „Najlepsi grają w jednej lidze – Olsztyn 2019”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ci, którym bezpieczeństwo w ruchu drogowym bardzo mocno leży na sercu, m. in. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie.
- Mrągowo: Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ! W Mrągowie z inicjatywy policji odbyła się debata ewaluacyjna na temat bezpieczeństwa Seniorów z cyklu Porozmawiajmy o bezpieczeństwie Możesz mieć na nie wpływ! Wraz z przedstawicielami lokalnych władz i seniorami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania - najczęściej seniorzy zwracali uwagę na niewłaściwe zachowania w ruchu drogowym.
- Gołdap: Dziecięca debata odblaskowa Tuż przed zakończeniem roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wraz z Parkiem Krajobrazowym Puszczy Rominckiej zorganizowali specjalną debatę „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Młodzi mają głos”. Była to pierwsza odblaskowa debata dziecięca z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej z Żytkiejm oraz ich rodziców.
- Pisz: Z mieszkańcami i uczniami na temat zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa Dzielnicowy z Pisza zorganizował debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Odbyła się ona w I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu. Adresowana była do uczniów tej szkoły oraz mieszkańców pobliskich bloków, którzy nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przypadki spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych na ich osiedlu oraz grupowanie się młodzieży, co zakłóca ich spokój.
- Lidzbark Warmiński: „Stop używkom i uzależnieniom” – debata społeczna „Stop używkom i uzależnieniom” - to temat debaty, która jest kontynuacją cyklu spotkań ze społeczeństwem na terenie powiatu lidzbarskiego. Spotkanie zostało przeprowadzone w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie. Omówione zostały zagrożenia i konsekwencje prawne dotyczące sfery przestępczej związanej z środkami odurzającymi i dopalaczami.
- Kętrzyn: Bezpieczna sieć - policjanci w szkole Cybernetyczny świat, internetowa rzeczywistość, wirtualne życie oraz szeroki wachlarz możliwości jakie daje sieć - o tym wszystkim, a także o ryzyku wykorzystania sieci do popełniania czynów zabronionych rozmawiały policjantki z uczniami z Zespołu Szkół w Wilkowie.