Pisz: Z mieszkańcami i uczniami na temat zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy z Pisza zorganizował debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Odbyła się ona w I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu. Adresowana była do uczniów tej szkoły oraz mieszkańców pobliskich bloków, którzy nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przypadki spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych na ich osiedlu oraz grupowanie się młodzieży, co zakłóca ich spokój.
W piątek (18.05.2018) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu przeprowadzili debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Odbyła się ona w I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu. Adresowana była do uczniów tej szkoły oraz do mieszkańców ul. Wojska Polskiego. Na spotkanie przyszli także mieszkańcy innych osiedli, by zgłosić nurtujące ich problemy. Punktem wyjścia do zorganizowania debaty społecznej były zagrożenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ten sposób mieszkańcy ul. Wojska Polskiego w Piszu zgłosili, że mają problem z osobami, które piją alkohol w miejscach niedozwolonych na ich osiedlu. Ponadto gromadzi się młodzież, która pali papierosy, śmieci, używa wulgarnych słów, co im przeszkadza. Zgłoszenia te zostały potwierdzone przez policjantów oraz st. asp. Piotra Jabłońskiego, który jest dzielnicowym tego rejonu. Dzielnicowy dodatkowo porozmawiał z mieszkańcami na temat nurtujących ich problemów. Chcąc im pomóc opracował plan działań priorytetowych, którego celem jest przywrócenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców bloków nr 6,8,10 i 12 na ul. Wojska Polskiego w Piszu. Jednym z jego założeń było zorganizowanie spotkania z mieszkańcami oraz uczniami pobliskiego liceum. Stąd zrodził się pomysł debaty społecznej pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”.
Debatę rozpoczął p. o. Komendant Powiatowy Policji w Piszu, kom. Marcin Karmowski, który powitał uczestników oraz przedstawił harmonogram i założenia debaty. Następnie głos zabrała policjantka, która przybliżyła funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęcając do korzystania z tego narzędzia. W dalszej kolejności dzielnicowy, st. asp. Piotr Jabłoński podzielił się spostrzeżeniami i uwagami mieszkańców pod kątem młodzieży, która gromadzi się pod ich blokami zakłócając im spokój, paląc papierosy, śmiecąc oraz używając wulgarnego słownictwa. Dzielnicowy wyjaśnił młodzieży, jakie konsekwencje mogą ich spotkać za popełnione wykroczenia. W dalszej części debaty odbyła się dyskusja, podczas której swoje problemy i uwagi dotyczące bezpieczeństwa zgłaszali mieszkańcy Pisza.
(asz/tm)