Tag bezdomny
Rozmiar czcionki
- Czasami wystarczy jeden telefon, który może uratować życie W okresie zimowym policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywające na zewnątrz. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
- Dzięki prawidłowej reakcji zgłaszającej być może nie doszło do wychłodzenia osoby potrzebującej pomocy Chłodne dni mogą zagrażać osobom żyjącym w trudnych warunkach. Gołdapscy policjanci podczas codziennej służby kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Prosimy także mieszkańców o zgłaszanie niepokojących sytuacji związanych z zagrożeniem życia i zdrowia ludzkiego. Prawidłowa reakcja zgłaszającej i szybkie działanie gołdapskich policjantów być może przyczyniła się do uratowania życia i zdrowia osoby pozostającej bez schronienia.
- Wspólnie możemy zadbać o osoby bezdomne potrzebujące pomocy Po sygnale od mieszkańca, który skorzystał z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzielnicowi z Ełku dotarli do osoby bezdomnej, żyjącej w skrajnie trudnych warunkach, w opuszczonym miejscu bez wody i prądu. Mężczyzna otrzymał pomoc medyczną. O jego trudnej sytuacji zostały także powiadomione instytucje pomocowe. Przyczyniło się do tego kilka kliknięć w Internecie i interwencja policjantów.
- Chłód może zabić! Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i potrzebujące pomocy Na zewnątrz jest coraz chłodniej, zmrok zapada szybciej i panuje dłużej. Są osoby, które w takiej sytuacji są narażone na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych wymagających pomocy, ale również osoby samotne i w podeszłym wieku wymagają w tym czasie naszej uwagi. Dlatego apelujemy o reakcje wobec osób potrzebujących pomocy i nie przechodzić obok nich obojętnie. Możesz poinformować policjantów o takich osobach dzwoniąc na numer alarmowy lub za pomocą KMZB. Taka reakcja może uratować czyjeś życie!
- Kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych. Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy Straży Miejskiej Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Szczytnie zjednoczyli siły, aby wspólnie zadbać o bezpieczeństwo osób bezdomnych, starszych oraz samotnie zamieszkujących. Mając na uwadze, że obecnie panujące warunki atmosferyczne nie sprzyjają ich bezpieczeństwu, mundurowi kontrolowali miejsca, w których mogą się gromadzić. Sprawdzenia te prowadzone były po to, aby informować o możliwościach uzyskania pomocy, wsparcia oraz tymczasowego schronienia, w tym najbardziej trudnym dla nich czasie.
- Dzielnicowy uratował mężczyznę narażonego na wychłodzenie Dzięki informacjom przekazanym do oleckiej komendy, dzielnicowy podczas obchodu uratował przed wychłodzeniem bezdomnego mężczyznę, który nie był w stanie sam o siebie zadbać. Za sprawą reakcji policjanta trafił pod opiekę do szpitala. Pozostawienie go bez pomocy zagrażało jego życiu. Dlatego nie bądźmy obojętni na los innych. Jeden telefon z informacją o osobie potrzebującej wsparcia, może uchronić jej życie.
- Policjanci wyciągnęli niepełnosprawnego mężczyznę z płonącego auta Policjant rozpoczynając służbę nigdy nie może być pewny tego, co go na niej czeka. Tak też było w przypadku policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. W nocy zauważyli płonące auto. Obok niego zastali niewidomą kobietę. Gdy okazało się, że w środku pozostał jeszcze mężczyzna, który ze względu na uraz nogi nie był w stanie samodzielnie wydostać się na zewnątrz, policjanci narażając własne zdrowie wyciągnęli go z płonącego auta.
- Nowe Miasto Lub.: Z prowizorycznego szałasu do ciepłego schroniska dzięki interwencji dzielnicowych Niska temperatura panująca na zewnątrz zagraża życiu i zdrowiu osób pozostawionych bez opieki, nieporadnych życiowo, czy tych bardzo nietrzeźwych, ale przede wszystkim - bezdomnych. W minioną niedzielę policjanci kolejny już raz interweniowali wobec jednej z takich osób. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
- Olsztyn: Interwencja policjantów uchroniła życie 61-latka Szybka, zdecydowana i profesjonalna reakcja policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie uchroniła życie i zdrowie mężczyzny, który znalazł się w sytuacji poważnie mu zagrażającej. 61-latek był bliski wychłodzenia, uskarżał się na ból w klatce piersiowej i w końcu zaczął tracić przytomność. Policjanci udzielili mu pomocy i doprowadzili do tego, że trafił pod opiekę lekarzy.
- Elbląg: 60-latek szedł drogą S7 w stronę Warszawy, chciał dostać się do… Malborka Policjanci przejęli 60-letniego mężczyznę z drogi ekspresowej S7. Wcześniej dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który pieszo, tą trasą idzie z Elbląga w stronę Warszawy. Policjanci zabrali 60-latka na pokład radiowozu na wysokości miejscowości Bogaczewo.