Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy uratował mężczyznę narażonego na wychłodzenie

Dzięki informacjom przekazanym do oleckiej komendy, dzielnicowy podczas obchodu uratował przed wychłodzeniem bezdomnego mężczyznę, który nie był w stanie sam o siebie zadbać. Za sprawą reakcji policjanta trafił pod opiekę do szpitala. Pozostawienie go bez pomocy zagrażało jego życiu. Dlatego nie bądźmy obojętni na los innych. Jeden telefon z informacją o osobie potrzebującej wsparcia, może uchronić jej życie.

W okresie jesienno-zimowym policjanci systematycznie odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni i sprawdzają, czy nie są oni narażeni na niebezpieczeństwa związane z niskimi temperaturami. Sprawdzają również każdą informację docierającą do nich o takich osobach. 

W czwartek (26.11.2020r.) przed godz. 12:00 dzielnicowy oleckiej komendy dokonał sprawdzenia jednego z takich miejsc w Olecku na ul. Kościuszki. W wiacie obok śmietnika policjant zauważył leżącego, wyziębionego i osłabionego mężczyznę.

Funkcjonariusz po sprawdzeniu jego funkcji życiowych, natychmiast na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe. Bezdomny potrzebujący pomocy trafił do szpitala. 

Policjanci przypominają, by nikt nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia o takich osobach można przekazywać pod numer alarmowy 112 lub poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. 

(jsz/tm)

Powrót na górę strony