Tag przemoc domowa
Rozmiar czcionki
- Dzielnicowi wydali nakazy/zakazy dwóm sprawcom przemocy domowej. Jeden z nich za nic miał nałożone ograniczenia i został zatrzymany Tylko wczoraj dzielnicowi z Bartoszyc wydali dwóm 44-latkom, nakaz wyprowadzi i zakazy kontaktu z pokrzywdzonymi. Jeden stosował przemoc wobec matki, kolejny wobec żony. Jeden z nich za nic miał wydane środki i zaledwie po 2 godzinach od wyprowadzki dobijał się do mieszkania. Został zatrzymany i czeka na posiedzenie sądu w sprawie kary złamanie zakazów.
- Sprawcy przemocy domowej odpowiedzą przed sądem Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 32-letni ostródzianin, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną. Mężczyzna pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, ubliżał słowami wulgarnymi powszechnie uznawanymi za obelżywe, poniżał, szarpał i popychał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi 35-letniemu mieszkańcowi Morąga. W jego przypadku prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.
- Tymczasowy areszt dla 29-latka, który znęcał się nad swoją żoną Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy przemocy domowej. 29-latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją żoną. Mieszkaniec gminy Iława został zatrzymany, a ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
- Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy Co roku 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2006 roku. Jest to dzień, w którym organizacje społeczne starają się dotrzeć ze swoim przesłaniem przeciw przemocy do jak najszerszej rzeszy osób. Przemoc to problem, który dotyczy zarówno kobiet, dzieci, jak i mężczyzn. Policjanci każdego dnia podejmują interwencje, w których mierzą się z problemem przemocy domowej i wykorzystują różne instrumenty prawne, by jej przeciwdziałać i izolować sprawców od ofiar.
- Bezpieczne i spokojne święta dla rodziny doświadczającej przemocy Do policyjnego aresztu trafił kolejny sprawca przemocy domowej. Tym razem był to 52-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który od ponad 5 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Nadużywając alkoholu bez powodu wszczynał awantury wyzywając żonę i dzieci. Bił i popychał małżonkę oraz groził jej oskalpowaniem i pozbawieniem życia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
- Bez pobłażania wobec domowych agresorów W każdej społeczności dochodzi do mniejszych lub większych konfliktów. Gdy eskalują, zaczynają się problemy. Pojawia się przemoc, groźby wyrażane słowem lub zachowaniem. Nikt nie powinien żyć w strachu przed agresją ze strony innych. Szczególnie, gdy dochodzi do niej w najbliższym otoczeniu. Wiedzą o tym policjanci, którzy poważnie traktują każde zgłoszenie dotyczące przemocy domowej, służą pomocą dla ofiar oraz wyciągają surowe konsekwencje wobec sprawców. Wykorzystują do tego różne narzędzia, które daje im prawo.
- Areszt dla sprawcy przemocy domowej znęcającego się nad żoną i córkami Do policyjnego aresztu trafił kolejny sprawca przemocy domowej. Tym razem był to nietrzeźwy 54-letni mieszkaniec Pisza, który bez powodu wszczął awanturę w domu wyzywając żonę i dwie nastoletnie córki. Jedną z nich złapał za szyję i zaczął dusić. Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną. Został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara w wymiarze 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
- Usłyszał zarzut znęcania się nad partnerką, ale to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o stosowanie przemocy domowej. Mężczyzna ten od blisko dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką. W trakcie ostatniej awantury znieważył interweniujących policjantów i wywierał wpływ na wykonywane przez nich czynności służbowe grożąc funkcjonariuszom pozbawieniem życia. 36-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
- Bez pobłażania wobec domowych agresorów Policjanci każdego dnia interweniują wobec osób, które swoje emocje wyrażają przemocą wobec innych. Są to szczególnie trudne interwencje, ponieważ najczęściej dotyczą spraw prywatnych, konfliktów rodzinnych, problemów wychowawczych, których nie można rozwiązać jedną policyjną interwencją. Policjanci posiadają jednak narzędzia, które mogą pomóc w uspokojeniu domowych agresorów, odizolowaniu ich od ofiar i udzieleniu ofiarom odpowiedniego wsparcia.
- Im więcej wiesz tym lepiej pomagasz Pomoc osobom doświadczającym przemocy to bardzo trudna sprawa, szczególnie jeśli nie umiemy rozpoznać sygnału będącego wołaniem o pomoc i nie wiemy co dalej z nim zrobić. Świadomość działań określanych mianem przemocy, z roku na rok jest coraz większa, jednakże tylko niewielu z nas wie jak można pomóc. Międzynarodowy znak „HELP ME” opracowała Kanadyjska organizacja Canadian Women's Foundation. Jest to prosty sygnał migowy, który ma umożliwić dyskretne wezwanie pomocy i służyć ludziom, którzy doświadczają prześladowania ze strony domowników.