Tag policjant
Rozmiar czcionki
- Policjantem się jest nie tylko w trakcie służby O tym, że policjantem się jest nie tylko w czasie służby, gdy ma się założony mundur, ale i po niej, przekonało się dwóch jegomości z Pasłęka. Mężczyźni próbowali bez płacenia wynieść towar z samoobsługowego sklepu. Właścicielka bezskutecznie krzyczała do wychodzących ze sklepu, aby wrócili i się rozliczyli. Wtedy pojawił się elbląski policjant.
- Po służbie prowadzi zajęcia z krav magi, pomaga w Przytulisku w Jedwabnie i uczestnicy w wydarzeniach w miejscowym domu kultury jako muzyk Każdy policjant posiada różnego rodzaju zainteresowania, które pozwalają rozwijać swoje umiejętności związane nie tylko z zawodem policjanta. Przykładem policjanta z pasją jest dzielnicowy miasta i gminy Wielbark asp. Tomasz Bielski. Funkcjonariusz w wolnym czasie prowadzi zajęcia z krav magi, działa na rzecz Przytuliska w Jedwabnie oraz uczestniczy w wydarzeniach w miejscowym domu kultury jako muzyk.
- Policjant w drodze na służbę zatrzymał sprawcę kradzieży Policjantem jest się nie tylko na służbie. Pokazał to asp. Marek Pikuła, który w drodze na służbę zatrzymał sprawcę kradzieży. Policjant zareagował błyskawicznie, gdy zauważył jak mężczyzna wybiega z jednego ze sklepów, a za nim pracownica sklepu krzycząc, że przed chwilą dokonał kradzieży. Szybka i skuteczna interwencja asp. Marka Pikuła spowodowała, że mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności.
- Apelujemy o zbiórkę krwi dla postrzelonego policjanta z Bolesławca. Mundurowi z całej Polski chcą pomóc! Jeśli możesz oddać krew i Ty – pomóż... Apelujemy o honorowe oddawanie krwi w dowolnym punkcie krwiodawstwa w całej Polsce z informacją " Dla policjanta z Bolesławca". Nasz Kolega walczy o życie we wrocławskim szpitalu.
- Policjantem się jest, a nie bywa… Swoim zachowaniem udowodnił to funkcjonariusz ze szczycieńskiej drogówki. St. post. Piotr Kobus zapobiegł kolejnej tragedii na drodze Policjanci podczas pełnienia codziennej służby wykonują swoje obowiązki służbowe zgodnie ze złożonym ślubowaniem na początku policyjnej ścieżki. Tym razem funkcjonariusz ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie swoim zachowaniem udowodnił, że zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu jest istotne nie tylko w godzinach pełnionej służby, ale również w czasie wolnym.
- Policjant z pasją do sportu zdobył 1 stopień mistrzowski podczas międzynarodowego seminarium Karate Kyokushin w Szczecinie St. sierż. Kamil Grzegorczyk ze szczycieńskiego Referatu Patrolowo-Interwencyjnego po zakończonej służbie zamienia policyjny mundur na kimono do karate. Funkcjonariusz spędza wiele czasu na trenowaniu swoich umiejętności, a także prowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci. W Szczecinie odbyło się międzynarodowe seminarium, podczas którego szczycieński policjant zaprezentował swoje umiejętności i zdobył 1 stopień dan podczas egzaminu mistrzowskiego.
- Policjant czujny także podczas urlopu Policyjny instynkt działa także w czasie wolnym od służby. Ełcki policjant z Wydziału Kryminalnego w dzień wolny od służby rozpoznał w przechodniu poszukiwanego przez sąd 33-latka.
- Nie ma znaczenia czy jesteś policjantem z Giżycka, z Lublina, czy też z każdego innego miasta. Po prostu jesteśmy dla Was! Kim tak naprawdę jest policjant? Jest przede wszystkim dobrym człowiekiem, niosącym pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna, dbający o zdrowie i życie każdego człowieka i ochronę mienia. Potwierdził to policjant z Posterunku Policji w Zaściankach (KMP w Białystoku), który przebywając na urlopie w Giżycku podjął szybkie i skuteczne działania podczas pożaru w przychodni lekarskiej.
- Policjant z pasją do pszczół Można skutecznie łączyć służbę w Policji ze swoją pasją. Znaczenia dodaje fakt, że to bardzo pożyteczne hobby. St. sierż. Piotr Szyszko jest policjantem w Ełku i pszczelarzem. 20 maja to Światowy Dzień Pszczół, a więc idealna okazja, by opowiadać o ludziach, którzy zajmują się tak istotnymi owadami i angażują się w działania na rzecz natury.
- Prosto ze średniowiecza do radiowozu Etos to zbiór norm postępowania, obyczaje i wartości, którymi kieruje się określona grupa osób. Wartości rycerskie to honor, szlachetność, sprawiedliwość, odwaga czy zdolność do poświęceń. W dzisiejszych czasach nie ma rycerzy, ale bez wątpienia zawód policjanta, to służba, gdzie potrzebne są rycerskie wartości. To profesja wymagająca wyjątkowej odpowiedzialności, sumienności w służbie obywatelom i podlegająca społecznej ocenie. Policjanta z Komendy Powiatowej w Bartoszycach pasjonuje rycerstwo i epoka, w której żyli ci nieustraszeni herosi. W codziennej służbie kieruje się reprezentowanymi przez nich wartościami.