Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dramatyczne chwile ze szczęśliwym finałem. Działania policjantów ocaliły ludzkie życie

W ratowaniu ludzkiego życia najważniejsze jest jak najszybsze i najskuteczniejsze podjęcie prawidłowych działań. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza, umiejętności i zdolność do szybkiego podejmowania prawidłowych decyzji. Tymi cechami wykazali się policjanci z kętrzyńskiej „patrolówki”. Ich szybka reakcja i prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej ocaliły życie 35-latka.

Nigdy nie wiadomo przed jakim zadaniem czy wyzwaniem stanie policjant pełniący służbę patrolową. Dlatego policjanci są szkoleni i przygotowywani na różne ewentualności, a decyzje muszą podejmować niemal natychmiast. Szczególnie w sytuacjach, gdy trzeba zawalczyć o czyjeś życie. W czwartek (27.02.2025 r.) około godz. 10:30 policjanci zostali pilnie wezwani na interwencję na jedną z posesji na terenie miasta, gdzie pomocy potrzebował mężczyzna będący w kryzysie emocjonalnym. Policjanci pierwsi dotarli na miejsce, gdzie zastali leżącego na ziemi 35-latka, u którego nie stwierdzono funkcji życiowych. Nie tracąc ani chwili podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową – sierż. Daniel Gburzyński oraz sierż. Andrzej Przybyłowski natychmiast rozpoczęli masaż serca.

Po kilku minutach u 35-latka przywrócono funkcje życiowe, następnie mieszkaniec miasta został przekazany przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy.

Przypominamy, że osoba w kryzysie emocjonalnym może szukać pomocy zupełnie anonimowo, choćby poprzez kontakt telefoniczny ze specjalistami na różnych infoliniach np. w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem telefonu 800 70 22 22 lub w Kryzysowym Telefonie Zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pod numerem telefonu 116 123.

(ep/kh)

  • od lewej sierż. Daniel Gburzyński, sierż. Andrzej Przybyłowski
    od lewej sierż. Daniel Gburzyński, sierż. Andrzej Przybyłowski
Powrót na górę strony