Tag bezdomni
Rozmiar czcionki
- Śmiertelnie groźne niskie temperatury Niskie zimowe temperatury stanowią realne śmiertelne zagrożenie dla osób, które pozostają w kryzysie bezdomności lub z jakiegoś innego powodu znajdą się na zewnątrz bez odpowiedniej ochrony. Wtedy jedynym co im może pomóc przetrwać, jest reakcja innych osób. Takiej reakcji niestety zabrakło w przypadku 73-latka z powiatu giżyckiego. Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować życie. Policjanci reagują na każdy sygnał, jaki do nich dotrze w sprawie osoby zagrożonej wychłodzeniem.
- Czasami wystarczy jeden telefon, który może uratować życie W okresie zimowym policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywające na zewnątrz. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
- Wspólnie możemy zadbać o osoby bezdomne potrzebujące pomocy Po sygnale od mieszkańca, który skorzystał z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzielnicowi z Ełku dotarli do osoby bezdomnej, żyjącej w skrajnie trudnych warunkach, w opuszczonym miejscu bez wody i prądu. Mężczyzna otrzymał pomoc medyczną. O jego trudnej sytuacji zostały także powiadomione instytucje pomocowe. Przyczyniło się do tego kilka kliknięć w Internecie i interwencja policjantów.
- Liczy się właściwa reakcja i natychmiastowa interwencja, by pomóc osobom narażonym na niskie temperatury Sezon jesienno-zimowy to czas, gdy temperatury powietrza spadają poniżej zera. Jest to okres roku, który jest szczególnie groźny dla osób bezdomnych i nieporadnych życiowo, pozostających bez opieki i zagrożonych wychłodzeniem. Jak co roku policjanci są przygotowani, by interweniować i pomagać takim osobom. Nie bądźmy obojętni wobec osób zagrożonych niskimi temperaturami – jeden telefon może uratować komuś życie. Pomocne będzie też skorzystanie z możliwości, jaką daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Dzięki reakcji mieszkańców i interwencji policjantów pomoc dotarła na czas Zbliża się okres roku, który może być szczególnie groźny dla osób bezdomnych i nieporadnych życiowo, pozostających bez opieki i zagrożonych wychłodzeniem. Jak co roku policjanci są przygotowani, by interweniować i pomagać takim osobom. Tak jak miało to już miejsce w Ełku. Po nocnym zgłoszeniu od mieszkańców o leżącym w zaroślach mężczyźnie, policjanci przewieźli go do komendy, aby tam w cieple bezpiecznie spędził noc i wytrzeźwiał. Nie bądźmy obojętni wobec osób zagrożonych niskimi temperaturami – jeden telefon może uratować komuś życie. Pomocne będzie też skorzystanie z możliwości, jaką daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Policyjne kontrole w trosce o bezpieczeństwo osób narażonych na wychłodzenie organizmu Pomimo zbliżającej się wiosny i słonecznej aury w ciągu dnia, temperatury w nocy wciąż spadają poniżej zera, co stanowi zagrożenie nie tylko dla zdrowia ale i życia osób bezdomnych. To właśnie ta grupa osób jest najbardziej narażona na wychłodzenie organizmu. Ale nie tylko. Podobne zagrożenia dotyczą również osób pod wpływem alkoholu, osób starszych oraz samotnie zamieszkujących. Dlatego ważna jest, aby nie być obojętnym na krzywdę innych.
- Policjanci pomogli osobom narażonym na wychłodzenie Ełccy policjanci pomogli dwóm mężczyznom, którzy nocą przy ujemnej temperaturze siedzieli na przystanku. Wsparcie przyszło na czas. Okazało się, że jeden z nich wymaga hospitalizacji. Drugi znalazł schronienie w ogrzewalni.
- Zadbajmy o osoby bezdomne i potrzebujące pomocy. Jeden telefon może uratować życie Bajkowa zimowa aura może być zarówno piękna, jak i zabójcza. Szczególnie dla osób, które nie mają stałego miejsca zamieszkania lub nie potrafią o siebie zadbać. Do takich osób z ofertą pomocy próbują dotrzeć m.in. policjanci. Funkcjonariusze z oleckiej komendy wraz z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z uwagi na niskie temperatury przeprowadzili kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.
- Od tragedii uchronił ich telefon świadka i interwencja policjantów Temperatura powietrza na zewnątrz jest coraz niższa, a astronomiczna zima zbliża się wielkimi krokami. Takie warunki mogą prowadzić do groźnych sytuacji szczególnie z udziałem osób bezdomnych, szukających pomocy i schronienia w pustostanach. Dlatego każda informacja o takiej osobie znajdującej się w stanie zagrażającym jej zdrowiu, może przyczynić się do ocalenia jej życia. Właśnie dzięki takiej reakcji świadka oraz szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów, nie doszło do tragedii w jednym z pustostanów w Mrągowie.
- Nastolatkowie odpowiedzą za brutalne znęcanie się nad innymi Gołdapscy policjanci ustalili tożsamość osób podejrzewanych o znęcanie się nad dwoma mężczyznami. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieletni napastnicy na swoje ofiary wybrali osoby borykające się z problemem bezdomności. Znęcając się nad nimi podpalili im włosy oraz kopali po ciele. Na szczęście obrażenia 59- i 62-latka okazały się niegroźne. Teraz o losach grupy nastolatków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.