Tag wodniacy
Rozmiar czcionki
- Podsumowanie sezonu na wodach Warmii i Mazur To był sezon bardzo intensywnej i trudnej służby policyjnych wodniaków na akwenach Warmii i Mazur. Prawie 1900 służb zrealizowanych na wodach i terenach przywodnych, w trakcie których policjanci podjęli ponad 1800 interwencji, ujawniając 2170 wykroczeń oraz ponad 80 osób, które ze sprzętów pływających korzystały pod wpływem alkoholu. To właśnie wypity lekkomyślnie alkohol i lekceważenie zasad bezpieczeństwa przez osoby przebywające na wodach i terenach przywodnych przyczyniły się do liczby 34 utonięć w sezonie wodnym 2024 roku.
- Jeden poszukiwany listem gończym, drugi znieważył i groził policjantowi. Obu zatrzymali policyjni wodniacy W kalendarzu już jesień, ale na wodach Warmii i Mazur wciąż można spotkań fanów wodnej rekreacji i patrole policyjnych wodniaków. Taki właśnie patrol na olsztyńskim jeziorze Ukiel zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy pijani pływali na rowerku wodnym. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym. Drugi w trakcie interwencji znieważył jednego z funkcjonariuszy i mu groził. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Agresywny 42-latek usłyszał już zarzuty.
- Niespokojny weekend na drogach i wodach Warmii i Mazur Przedłużająca się letnia pogoda niestety sprzyja beztroskim zachowaniom i niektórzy zapominają, że zasady bezpieczeństwa obowiązują również po wakacjach. Podczas pierwszego powakacyjnego weekendu policjanci z Warmii i Mazur wielokrotnie interweniowali na wodach i drogach regionu. Niestety były to interwencje spowodowane w dużej mierze bezmyślnością i brawurą innych osób. Doszło do kolejnego utonięcia oraz tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
- Wszyscy wspólnie możemy zapobiegać tragediom Prawidłowe i skuteczne współdziałanie służb przyczynia się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych. Jednak nawet najlepsza praca funkcjonariuszy nie pomoże, jeśli w głowach turystów brakuje zdrowego rozsądku. Dlatego Wojewoda Warmińsko-Mazurski, policjanci, strażacy i ratownicy wodni wspólnie zaapelowali do osób przebywających na wodach Warmii i Mazur o zachowanie rozwagi i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
- Bezmyślność, która zeszła z ojca na syna. Kolejna interwencja na wodzie Nie ma, bo nie może być pobłażania wobec bezmyślności na wodzie, ale też wobec obrażania policjantów, którzy często narażając swoje zdrowie, podejmują interwencje, mające ocalić zdrowie i życie innych osób. Nawet tych, którzy sami swoim idiotycznym zachowaniem prowokują niebezpieczne zdarzenia. Policjanci z Giżycka interweniowali wobec ojca i syna, którzy pływając skuterem wodnym po jez. Ryńskim powodowali zagrożenie dla siebie i innych, rażąco łamiąc przy tym przepisy.
- Utonięcie na Jeziorze Krzywym Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny w Jeziorze Krzywym w powiecie mrągowskim. Ciało 72-latka unoszące się na wodzie zauważyli świadkowie, którzy powiadomili służby.
- Wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo nad wodą Rekreacja nad wodą przyjmuje różne formy. To może być wędkowanie z brzegu lub z łódki, pływanie wpław lub przy wykorzystaniu sprzętów pływających. To żeglowanie z wiatrem lub z silnikiem. To nurkowanie, a czasami tylko wejście do wody w poszukiwaniu ochłody. Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem, że pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa, a zapominamy o brawurze. Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może mieć wpływ na to, by niebezpieczne lokalizacje oraz miejsca, gdzie dochodzi do groźnych zdarzeń były nadzorowane.
- Groźna sytuacja na wodach Zalewu Wiślanego. Z pomocą przypłynęli policyjni wodniacy Jak nieprzewidywalna i niebezpieczna może okazać się pogoda na wodzie, przekonał się doświadczony żeglarz, który wypłynął na wody Zalewu Wiślanego z trójką nastoletnich dzieci i psem. Na szczęście groźna przygoda zakończyła się szczęśliwie. Policyjni wodniacy przybyli w samą porę.
- Policyjni wodniacy pomogli kobiecie, która nie była w stanie samodzielnie wrócić na brzeg Niesienie pomocy osobom wypoczywającym na akwenach to jedno z głównych zadań policyjnych wodniaków. Podczas służby bacznie przyglądają się temu, co dzieje się na danym zbiorniku. Dzięki temu mogą szybko reagować na wszelkie niepokojące zdarzenia. Tak też było w przypadku patrolu wodnego z Posterunku Policji w Małdytach. Policjanci pomogli kobiecie, która na skutek nagłego pogorszenia się warunków atmosferycznych wylądowała w wodzie i znalazła się w bardzo niebezpiecznej sytuacji. Dzięki policjantom wróciła bezpiecznie na brzeg.
- Ćwiczenia w trudnych warunkach – szkolenie policyjnych wodniaków na zakończenie sezonu W obliczu rosnącej popularności turystyki wodnej, sportów wodnych oraz zwiększającej się liczby osób korzystających z akwenów, koniecznym stało się zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa na tych obszarach. Zagwarantowanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na ogólnodostępnych wodach i terenach przywodnych stanowi jedno z priorytetowych zadań warmińsko-mazurskiej Policji.