Tag dzika
Rozmiar czcionki
- Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze W okresie jesiennym częściej możemy spotkać zwierzynę leśną, która podczas migracji przebiega przez jezdnię. Spłoszone zwierzę nie zatrzyma się przed nadjeżdżającym pojazdem. Dlatego zachowajmy szczególną ostrożność na drogach poza obszarem zabudowanym.
- Kolejna kolizja z łosiem na trasie Bisztynek – Wozławki Zimą nie wystarczy zachować odpowiednią prędkość na drodze. Jadąc warto też rozglądać się na boki, ponieważ wiele dzikich zwierząt szuka pożywienia poza lasem i może nagle wbiec na drogę. Zderzenie z kilkudziesięciokilogramową sarną, czy dzikiem jest niebezpieczne, a co dopiero z o wiele cięższym łosiem. Tylko ostrożna jazda z rozsądną prędkością może pomóc w uniknięciu tragicznych skutków takich zdarzeń. Na trasie Wozławki – Bisztynek doszło wczoraj do kolejnej w tym roku kolizji z łosiem. Szczęśliwie kobiecie biorącej w niej udział nic się nie stało.
Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze
W okresie jesiennym częściej możemy spotkać zwierzynę leśną, która podczas migracji przebiega przez jezdnię. Spłoszone zwierzę nie zatrzyma się przed nadjeżdżającym pojazdem. Dlatego zachowajmy szczególną ostrożność na drogach poza obszarem zabudowanym.
Kolejna kolizja z łosiem na trasie Bisztynek – Wozławki
Zimą nie wystarczy zachować odpowiednią prędkość na drodze. Jadąc warto też rozglądać się na boki, ponieważ wiele dzikich zwierząt szuka pożywienia poza lasem i może nagle wbiec na drogę. Zderzenie z kilkudziesięciokilogramową sarną, czy dzikiem jest niebezpieczne, a co dopiero z o wiele cięższym łosiem. Tylko ostrożna jazda z rozsądną prędkością może pomóc w uniknięciu tragicznych skutków takich zdarzeń. Na trasie Wozławki – Bisztynek doszło wczoraj do kolejnej w tym roku kolizji z łosiem. Szczęśliwie kobiecie biorącej w niej udział nic się nie stało.