Tag woda
Rozmiar czcionki
- Podsumowanie sezonu na wodach Warmii i Mazur To był sezon bardzo intensywnej i trudnej służby policyjnych wodniaków na akwenach Warmii i Mazur. Prawie 1900 służb zrealizowanych na wodach i terenach przywodnych, w trakcie których policjanci podjęli ponad 1800 interwencji, ujawniając 2170 wykroczeń oraz ponad 80 osób, które ze sprzętów pływających korzystały pod wpływem alkoholu. To właśnie wypity lekkomyślnie alkohol i lekceważenie zasad bezpieczeństwa przez osoby przebywające na wodach i terenach przywodnych przyczyniły się do liczby 34 utonięć w sezonie wodnym 2024 roku.
- Policyjne interwencje na wodach Policyjni wodniacy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad jeziorami czy korzystających ze sprzętów wodnych. W niedzielę na jeziorze Ukiel, funkcjonariusze pomogli załodze łodzi motorowej, która uległa awarii, w bezpiecznym dotarciu do brzegu. Z kolei w piątek interweniowali wobec 5 osób, które wsiadły za stery rowerów wodnych pod wpływem alkoholu. W każdym przypadku sprawcy wykroczeń zostali ukarani surowymi mandatami.
- 24-latka pod wpływem alkoholu wskoczyła do wody, co mogło skończyć się tragicznie Funkcjonariusze piskiej komendy pomogli wydostać się z wody nietrzeźwej dziewczynie, która wskoczyła do Pisy. Na pomoc kobiecie wskoczył młody mężczyzna, jednak z uwagi na wysokie nadbrzeże rzeki nie był w stanie wydostać jej na brzeg.
- Wszyscy wspólnie możemy zapobiegać tragediom Prawidłowe i skuteczne współdziałanie służb przyczynia się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych. Jednak nawet najlepsza praca funkcjonariuszy nie pomoże, jeśli w głowach turystów brakuje zdrowego rozsądku. Dlatego Wojewoda Warmińsko-Mazurski, policjanci, strażacy i ratownicy wodni wspólnie zaapelowali do osób przebywających na wodach Warmii i Mazur o zachowanie rozwagi i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
- Wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo nad wodą Rekreacja nad wodą przyjmuje różne formy. To może być wędkowanie z brzegu lub z łódki, pływanie wpław lub przy wykorzystaniu sprzętów pływających. To żeglowanie z wiatrem lub z silnikiem. To nurkowanie, a czasami tylko wejście do wody w poszukiwaniu ochłody. Każdy sposób jest dobry, pod warunkiem, że pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa, a zapominamy o brawurze. Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może mieć wpływ na to, by niebezpieczne lokalizacje oraz miejsca, gdzie dochodzi do groźnych zdarzeń były nadzorowane.
- Policjanci przygotowani do majówki i służby na wodach Jak co roku, gdy jedni przygotowują się do realizacji majówkowych planów na długi weekend, drudzy, a wśród nich przede wszystkim policjanci, planują, jak zadbać o bezpieczeństwo tych pierwszych. Na drogi wyjedzie więcej patroli i będzie więcej kontroli. Pierwsze służby w tym roku będą pełnione też na wodach, w związku z początkiem sezonu żeglarskiego i osób, które majówkę postanowią spędzić nad jeziorami. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa! Zadbajmy o nie razem!
- Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na wodzie Po raz kolejny z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu nad wodą. Sprawy istotne dla bezpieczeństwa na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zostały szeroko omówione z przedstawicielami lokalnych władz, służbami ratowniczymi, przedstawicielami instytucji związanych z zarządzaniem wodami oraz przedstawicielami ośrodków wczasowych skupionych w obrębie mazurskich jezior.
- Policjanci ustalają przyczyny utonięcia mężczyzny w gm. Kruklanki O znalezieniu zwłok mężczyzny w wodzie powiadomił służby ratunkowe mieszkaniec Olsztyna, który korzystał z kąpieli. Pomimo udzielonej pomocy nie udało się uratować 67 – latka. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Ciało zabezpieczono do sekcji.
- Podsumowanie długiego weekendu na drogach i wodach Warmii i Mazur Większości osób hasło "długi weekend" kojarzy się z wypoczynkiem, relaksem i spotkaniami w różnym gronie w niecodziennych okolicznościach. Dla policjantów wydłużony weekend zawsze wiąże się z okresem wytężonej pracy – szczególnie na drogach. Nie inaczej było w tym roku. Podczas tego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z wszystkich miast w kraju można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Na brak zajęć nie mogli też narzekać policyjni wodniacy.
- Wspólne patrole policji i straży pożarnej nad wodą Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie po raz kolejny wspólnie patrolowali akweny wodne ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej z Węgorzewa. Tym razem można ich było zobaczyć, jak dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów powiatu węgorzewskiego pływając w patrolu łodzią straży pożarnej. Wspólne patrole mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą