Tag zanim będzie za późno
Rozmiar czcionki
- Działdowo: Zanim będzie za późno – spotkanie policjantów z opiekunami dzieci Problem dopalaczy, narkotyków i środków odurzających to problem dotykający nie tylko osobę uzależnioną, ale także najbliższe otoczenie tej osoby. „Zanim będzie za późno” to program profilaktyczno-edukacyjny adresowany do rodziców uczniów szkół, mający na celu podnieść świadomość o zagrożeniach, jakie mogą stanąć na drodze rozwoju ich dziecka.
- Działdowo: „Zanim będzie za późno”, „Razem bezpieczniej” - spotkania profilaktyczne z młodzieżą i rodzicami Problem dopalaczy, narkotyków i środków odurzających, z którym zmagają się dorośli, często zaczyna się u nich już w wieku szkolnym. „Zanim będzie za późno” to program profilaktyczno-edukacyjny adresowany do rodziców uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i hasło pod jakim spotkali się z nimi policjanci. Spotkali się także z uczniami, by porozmawiać z nimi o tym co powinni wiedzieć na temat swojego zachowania i konsekwencjach niewłaściwego postępowania
- Działdowo: Rozmawiajmy, reagujmy, zapobiegajmy - debata „Zanim będzie za późno” Zapobieganie powstawaniu zagrożeń, reagowanie na istniejące niebezpieczeństwa i przeciwstawianie się ich dalszemu rozprzestrzenianiu - to podstawowe metody, mające na celu skuteczną walkę i ochronę przed zagrożeniami płynącymi z otoczenia. „Zanim będzie za późno” jest jednym z programów realizowanych wspólnie przez policję i sanepid. Ma na celu uświadomienie rodziców o szkodliwości i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą kontakt z różnego typu środkami odurzającymi i psychoaktywnymi.
- KWP: „Zanim będzie za późno" - policjanci i rodzice rozmawiali o problemie dopalaczy 70 osób – rodziców uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa uczestniczyło w konferencji podsumowującej roczną realizację założeń wojewódzkiego programu profilaktyczno – edukacyjnego „Zanim będzie za późno”. Obecność rodziców na konferencji świadczy o tym, że wciąż istnieje potrzeba rozmawiania na temat dopalaczy.
- Węgorzewo: Spotkanie z rodzicami i nauczycielami na temat niebezpiecznych związków z dopalaczami Policjantka z węgorzewskiej komendy wraz z pracownicą Sanepidu przeprowadziła spotkanie profilaktyczne z rodzicami i nauczycielami, które odbyło się w Zespole Szkół w Radziejach w ramach realizacji programu profilaktycznego „Zanim będzie za późno”.
- Ostróda: Rozmawiali z rodzicami o niebezpieczeństwach związanych z dopalaczami Ostródzcy policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostródzie od kilku miesięcy spotykają się z rodzicami uczniów podczas szkolnych wywiadówek, by porozmawiać z nimi o zagrożeniach, które związane są z dopalaczami. Podczas spotkań wykłądowcy radzą, jak rozmawiać ze swoimi dziećmi, by unikały szkodliwych środków i jak poznać, że młody człowiek jest pod działaniem takich substancji. Wszystko po to, by uniknąć tragedii, którą może spowodować zażycie tzw. „dopalaczy”. Ostatnie spotkania przeprowadzane są w ramach wojewódzkiej kampanii „Zanim będzie za późno”.
- Szczytno: Policjanci rozmawiali z rodzicami uczniów Policjanci ze Szczytna realizują wojewódzki program profilaktyczno-edukacyjny „Zanim będzie za późno”, skierowany do rodziców uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Program został stworzony przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Warmińsko- Mazurski, natomiast patronat medialny sprawuje TVP Olsztyn oraz Radio Olsztyn. Realizując założenia programu policjanci ze Szczytna spotkali się już z rodzicami uczniów ze szkoły w Klonie, Dąbrowach i Zespołu Szkół w Rozogach.