Tag Grupa "Speed"
Rozmiar czcionki
- Jechał porsche 154 km/h w obszarze zabudowanym. Zatrzymali go policjanci z Grupy SPEED Lekkomyślny 40-latek rozpędził swoje auto do ponad 150 km/h na jednej z ulic w Ełku, przekraczając dozwoloną prędkość o 84 km/h. Mężczyzna już wcześniej w tym roku stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu 24 punktów karnych. Teraz za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego oraz realne zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego odpowie przed sądem.
- Policyjne grupy "SPEED" już od roku na polskich drogach Brawura i lekceważenie przepisów, w tym przekraczanie dopuszczalnej prędkości - to kluczowe czynniki wpływające na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Żeby przeciwdziałać tym zjawisko powołane zostały specjalne grupy policjantów drogówki. Pierwsza grupa "SPEED" powstała w stołecznej komendzie pod koniec 2018 r. Ta formuła sprawdziła się do tego stopnia, że od lipca 2019 r. w każdej komendzie wojewódzkiej Policji działa taka grupa, której zadaniem jest eliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze.
- Kolejny pirat drogowy wyeliminowany przez policyjną „Grupę SPEED” Policjanci z elbląskiej „Grupy SPEED” zatrzymali do kontroli 36-latka, który kierował osobowym fordem. Mężczyzna jechał 166 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie jedynie do 90 km/h. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za przekroczenie prędkości.
- Weekend na drogach Warmii i Mazur Przyjemna wiosenna pogoda, dobra przejrzystość powietrze, sucha nawierzchnia, a do tego mniejszy ruch na drogach spowodowany ograniczeniami związanymi ze stanem epidemii, zachęcił niektórych kierowców do mocniejszego dociśnięcia gazu w samochodzie. No i niestety musieli się liczyć z konsekwencjami jakie ich za to spotkały. A był to niebezpieczne zdarzenia drogowe oraz policyjne kontrole wobec tych, którzy lekceważąco podeszli do ograniczeń prędkości.
- Prędkość pod specjalnym nadzorem. Bez pobłażania W 2019 roku policjanci komórek ruchu drogowego na Warmii i Mazurach w trakcie pełnionych służb ujawnili ponad 75 680 wykroczeń, polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierujących. To o ponad 21 000 więcej niż w roku 2018. W ponad 1300 przypadkach, były to przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Dla właśnie tylu kierowców skończyło się to zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres co najmniej 3 miesięcy. W 2018 takich przypadków było o ponad 600 mniej. Te dane najlepiej ilustrują to, że przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących, wciąż pozostaje jednym z grzechów głównych popełnianych za kierownicą, a służba policjantów przeciwdziałających temu zagrożeniu jest bardzo potrzebna.