Tag pieszy
Rozmiar czcionki
- Brak odblasków i alkohol. Pieszy został potrącony na jezdni Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pieszej doszło na terenie gminy Iłowo-Osada. Policjanci ustalili, że pieszy nie posiadał elementów odblaskowych, szedł nieprawidłową stroną jezdni, a do tego był nietrzeźwy. Mężczyzna potrącony przez pojazd z urazem głowy trafił do szpitala.
- Wypadek na przejściu dla pieszych w Piszu Na ul. Klementowskiego w Piszu doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca pojazdem marki Mitsubishi potrąciła kobietę przechodzącą przez jezdnię po przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.
- Nietrzeźwy pieszy bez odblasków spowodował kolizję drogową Policjanci nidzickiej drogówki pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło między Olszewem a Pielgrzymowem. Sprawca zdarzenia, 69-letni pieszy nie korzystał z elementów odblaskowych i był nietrzeźwy - w jego organizmie krążyło prawie 2,5 promila alkoholu. Niebawem za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.
- Apelujemy o ostrożność w rejonie przejść dla pieszych Rejony przejść dla pieszych, to miejsca szczególne, dlatego wymagają dodatkowej uwagi. Każdy kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zwolnić, obserwować jego rejon i zatrzymać się widząc pieszego idącego po przejściu lub chcącego na nie wejść. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych.
- Dlaczego warto nosić odblaski? Brak elementu odblaskowego może prowadzić do tragedii! Piesi – to oni jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na utratę życia lub zdrowia w przypadku zderzenia z samochodem. Policjanci wielokrotnie przypominają o obowiązku korzystania przez nich z elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Przepisy te mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa samych pieszych.
- Pieszy „zabłysnął przykładem” po interwencji policjantów Bezpieczeństwo pieszych na drodze, zwłaszcza poza terenem zabudowanym, zależy przede wszystkim od dobrej widoczności. Policjanci nieustannie informują o istotnej roli elementów odblaskowych i przypominają, że mają one kluczowe znaczenie w zwiększaniu widoczności pieszych i rowerzystów. A zatem nośmy odblaski, bo widoczny – znaczy bezpieczny!
- Potrącenie na przejściu dla pieszych Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ul. Poniatowskiego w Lidzbarku Warmińskim, gdzie kierująca osobową toyotą potrąciła przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dziecko. 4-latek trafił do szpitala, na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.
- Wypadek z udziałem rowerzystki i pieszej Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło w Piszu na ul. Wojska Polskiego. Jadąca chodnikiem rowerzystka potrąciła 78-letnią pieszą. Kobieta przewróciła się. Zabrana została do szpitala z podejrzeniem złamania ręki. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Przy tej okazji przypominają przepisy dotyczące rowerzystów.
- Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych zginęła 72- letnia kobieta. Policjanci apelują o ostrożność na drodze i przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- Nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu – była pijana Policjanci zatrzymali 31-letnią mieszkankę powiatu oleckiego, która kierując samochodem na ich oczach nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych. W trakcie kontroli okazało się, że była nietrzeźwa.