Tag korupcja
Rozmiar czcionki
- Chciała „wykupić” siebie i partnera z rąk policjantów – usłyszała zarzut korupcji i kierowania w stanie nietrzeźwości Czasami ludzka bezmyślność nie zna granic. Niecodzienna historia, która rozegrała się na służbie policjantów z drogówki pozostanie w ich pamięci na długo. Kontrola drogowa mężczyzny, który okazał się być pijany, zakończyła się zatrzymaniem jego partnerki. Kobieta będąc po alkoholu przyjechała po partnera autem. Chcąc uniknąć odpowiedzialności dla siebie i partnera chciała przekupić policjantów. Na nic się zdały jej korupcyjne propozycje. 56 – latka trafiła za kraty policyjnej celi, usłyszała zarzuty i ma policyjny dozór.
- Kolejne zarzuty korupcyjne i zatrzymanie w sprawie nielegalnego nadawania uprawnień w ruchu wodnym W październiku 2019 roku zatrzymane zostały i usłyszały zarzuty pierwsze osoby podejrzane o to, że umożliwiły w nielegalny sposób uzyskać patenty sternika, żeglarza oraz licencje na holowanie narciarzy wodnych kilkudziesięciu osobom w całym kraju. Jednak nie zakończyło to pracy policjantów nad tą sprawą. W związku z kolejnymi ustaleniami zatrzymany został 62-letni członek Zarządu Głównego WOPR, który usłyszał zarzuty korupcyjne.
- Zarzuty korupcyjne w związku z uzyskaniem patentów sternika, żeglarza oraz licencji na holowanie narciarzy Patent sternika, żeglarza oraz licencja na holowanie narciarza, to uprawnienia o których marzy wiele osób, nie wszystkie jednak decydują się na ich zdobycie w sposób uczciwy i legalny. Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali pierwsze osoby, które w zamian za korzyści majątkowe uzyskiwały stosowne uprawnienia. Wśród zatrzymanych jest także 50-letni inspirator przestępczego procederu. Z ustaleń śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie wynika, że osób, które w nielegalny sposób uzyskały licencje może być nawet kilkadziesiąt w całym kraju. Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.
- Ekspert od BHP zażądał łapówki za swoje usługi Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zwalczający korupcję, zatrzymali nieuczciwego eksperta ds. BHP. Mężczyzna jest podejrzany o to, że pomyślne przeprowadzenie kontroli uzależniał od otrzymania „łapówki”. Prokuratura w Bartoszycach zawnioskowała do sądu o tymczasowy areszt wobec zatrzymanego. Za przestępstwo przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
- KWP: Zatrzymali nieuczciwych diagnostów. 35- i 38-latek usłyszeli po kilkadziesiąt zarzutów Olsztyńscy policjanci współpracując ze szczycieńską prokuraturą zatrzymali dwóch diagnostów samochodowych, którzy są podejrzani o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za fikcyjne przeglądy pojazdów. Mężczyźni w wieku 35 i 38 lat usłyszeli kilkadziesiąt zarzutów. Ich los podzieliło także 15 właścicieli pojazdów, którzy pojazdy tylko na papierze przechodziły badania techniczne, często nawet nie wjeżdżając na stanowisko diagnostyczne. Podejrzanym grożą kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
- Nowe Miasto Lub.: Diagności odpowiedzą za poświadczenie nieprawdy i przestępstwa korupcyjne Policjanci z zespołu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą nowomiejskiej komendy policji zakończyli właśnie prowadzone pod nadzorem prokuratury śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy i przyjmowania korzyści majątkowych przez diagnostów z jednej ze stacji kontroli pojazdów na terenie powiatu nowomiejskiego. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.
- KWP: Seminarium nt. zwalczania przestępstw korupcyjnych popełnianych na szkodę interesów finansowych UE, w ramach programu „Herkules III” W dniach 18 - 22 września 2017 r. w Zamościu odbędzie się seminarium nt. zwalczania przestępstw korupcyjnych popełnianych na szkodę interesów finansowych UE, w tym przestępczości korupcyjnej przy wykorzystaniu środków unijnych w ramach projektu „Wzmocnienie efektywności zwalczania przestępstw korupcyjnych popełnianych na szkodę interesów finansowych Unii Europejskiej” finansowanego z Wspólnotowego programu na rzecz wspierania działalności w dziedzinie ochrony interesów Wspólnoty.
- KWP: Podrabiał podpisy i pieczątki na dokumentach, które były podstawą wydawania decyzji administracyjnych. Urzędnik z Gietrzwałdu usłyszał zarzuty Urzędnik z Gietrzwałdu, który do lipca 2014 był odpowiedzialny za postępowania administracyjne dotyczące ustalania warunków zabudowy gruntów, miał podrabiać projekty związanych z tym decyzji. Analityczna praca policjantów z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Prokuratury Okręgowej w Olsztynie dała podstawę do postawienia Marcinowi S. ośmiu zarzutów korupcyjnych.
- KWP: Woleli dać łapówkę niż odpracować karę. Akt oskarżenia wobec urzędniczki i jej pięciu „klientów” W połowie maja 2015 roku policjanci Wydziału dw. z Korupcją z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali urzędniczkę z Kętrzyna, która zajmując swoje stanowisko odpowiadała m.in. za rozliczanie godzin przepracowanych przez osoby skazane na prace społecznie użyteczne. Pięć takich osób zamiast odpracować zasądzoną karę wolało wręczyć urzędniczce łapówkę. Prokurator wystąpił z aktem oskarżenia wobec całej szóstki.
- Nidzica: Sprawca wykroczenia, sprawcą przestępstwa Nidziccy policjanci zatrzymali kierowcę dostawczego renault, który próbował przekupić funkcjonariuszy drogówki. Mieszkaniec powiatu brodnickiego chciał w ten sposób uniknąć 100-złotowego mandatu i 4 punktów karnych za przekroczenie prędkości o 26 km. Teraz sprawca wykroczenia wzbogaci się także o zarzut przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. To na przestrzeni tygodnia kolejna sprawa, która kierowców sprawców wykroczeń drogowych, zamienia w podejrzanych o przestępstwo.