Tag akcja
Rozmiar czcionki
- Dzielimy się tym, co najcenniejsze i nie jesteśmy w tym sami Krew to dar wyjątkowy. W czasie wojny przelewano ją w obronie ojczyzny, w czasie pokoju – można ją ofiarować dobrowolnie, ciesząc się świadomością, że komuś w potrzebie uratuje ona zdrowie bądź życie. Tak jak policjantom, którzy doznając obrażeń podczas służby, później potrzebują właśnie takiej pomocy. Jak co roku, przy okazji obchodów Święta Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz przewodniczący NSZZ Policjantów na Warmii i Mazurach aktywnie zachęcają do wzięcia udziału w lipcowej akcji krwiodawstwa!
- Ruszyła ogólnopolska akcja „Nasza krew — nasza Ojczyzna” Po raz 12. ruszyła ogólnopolska akcja „Nasza krew — nasza Ojczyzna”. Zbiórka krwi potrwa od 25 października do 20 grudnia w poszczególnych jednostkach organizacyjnych oraz szkoleniowych służb mundurowych, jak również w innych instytucjach organizacjach oraz w punktach krwiodawstwa. Akcję organizowaną przez Straż Graniczną honorowym patronatem objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Sekretarz Stanu — Szef Krajowej Administracji Skarbowej oraz Minister Zdrowia.
- "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" na Warmii i Mazurach W 2023 roku policjanci, właściciele stacji kontroli pojazdów, przedstawiciele wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego oraz licznych partnerów ponownie przeprowadzą kampanię pod hasłem „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W czasie jej trwania chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie na wybranych stacjach diagnostycznych sprawdzić stan oświetlenia w swoich autach, by dokonać niezbędnych korekt i dzięki temu być bezpieczniejszymi uczestnikami ruchu drogowego.
- Kampania społeczna #ZnamTeNumery #ZnamTeNumery – to kampania społeczna realizowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją „Pod Dębem”. Do działań włączyła się również Poczta Polska. Kampania adresowana jest do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.
- „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" - ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna W tym roku już po raz szósty rusza ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań podejmowanych w poprzednich latach podczas sezonu zimowego, a jego celem jest poprawa bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach, a także upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
- „Bezpieczny przejazd ” – w trosce o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych Po raz kolejny policjanci wspólnie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczny przejazd” i „Bezpieczny piątek”. Celem akcji prewencyjno-informacyjnej zainicjowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest ograniczenie wypadków na przejazdach.
- Chciał zainwestować w akcje spółki giełdowej – stracił ponad 90 tysięcy złotych O tym, że możliwość szybkiego zysku przy inwestycjach na niesprawdzonych platformach inwestycyjnych często obarczona jest ryzykiem utraty pieniędzy, przekonał się pewien 58-latek. Mężczyzna zachęcony perspektywą dużych zarobków poprzez inwestycję w ropę i gaz, wykonując instrukcje osoby podającej się za pracownika biura maklerskiego, zainstalował aplikację umożliwiającą zdalny dostęp do jego komputera. W ten sposób oszust zdobył dostęp do konta bankowego pokrzywdzonego, z którego zniknęło ponad 90 tysięcy złotych.
- Wróćmy bezpiecznie do domów! Lepiej dojechać kilka minut później, niż nie dojechać w ogóle! Dlatego kierowcy wracający do domu z uroczystości i spotkań z okazji Wszystkich Świętych powinni zachować trzeźwość i czujność, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zwracać baczną uwagę na znaki przy drodze i stosować się do wynikających z nich poleceń. Zmęczenie, chwila nieuwagi, nagłe wtargnięcie zwierzęcia na drogę lub inna nieoczekiwana przeszkoda za zakrętem mogą być przyczyną bardzo groźnego zdarzenia drogowego!
- Świeć przykładem! Szybciej zapadający zmrok i później nadchodzący świt - to wyraźny sygnał dla wielu pieszych, że pora wyciągnąć z szuflady odblaski. Przypominamy, że odblask to nie ozdoba! Jego zadaniem nie jest być eleganckim i pasować do butów. Ma za zadanie chronić życie pieszych i być wyraźnie widocznym dla kierowców! Dlatego wraz z początkiem października policjanci rozpoczęli akcję informacyjno - edukacyjną skierowaną do pieszych pod hasłem „Świeć Przykładem”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
- Świętujemy dzieląc się tym, co najcenniejsze! Warmińsko-mazurscy policjanci z okazji swojego lipcowego święta uczestniczą w akcji krwiodawstwa, która potrwa do zakończenia uroczystości związanych ze Świętem Policji na terenie garnizonu. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji i podzielenia się z potrzebującymi najcenniejszym darem – własną krwią, która może pomóc ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie.