Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" na Warmii i Mazurach

W 2023 roku policjanci, właściciele stacji kontroli pojazdów, przedstawiciele wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego oraz licznych partnerów ponownie przeprowadzą kampanię pod hasłem „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W czasie jej trwania chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie na wybranych stacjach diagnostycznych sprawdzić stan oświetlenia w swoich autach, by dokonać niezbędnych korekt i dzięki temu być bezpieczniejszymi uczestnikami ruchu drogowego.

W tym roku ramach kampanii "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" w dniach 21.10, 28.10, 18.11, 09.12. 2023 r.  na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach.

Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

W załączniku publikujemy wykaz liczący ponad 100 stacji diagnostycznych z Warmii i Mazur, które biorą udział w kampanii. Wykaz można znaleźć także na stronach jednostek Policji. Mapa z adresami SKP biorących udział w akcji znajduje się na stronie internetowej https://yanosik.pl/dobre-swiatla/. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia swojego pojazdu!

Film Spot akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

Opis filmu: Spot akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" zawierający obrazek samochodu z włączonymi światłami i logotypami partnerów akcji

Pobierz plik Spot akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" (format mp4 - rozmiar 8.14 MB)

Jak co roku w akcję włączyły się również wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. W czwartek policjanci z Warmii i Mazur i przedstawiciel WORD w Olsztynie zainaugurowali tegoroczną akcję podczas spotkania na OSKP w Olsztynie na ul. Towarowej.

 • Plakat akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"
  Plakat akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"
 • Samochód na stacji diagnostycznej
  Samochód na stacji diagnostycznej
 • Policjanci kontrolujący auto
  Policjanci kontrolujący auto
 • mł. insp. Wojciech Zajkowski Naczelnik WRD KWP w Olsztynie
  mł. insp. Wojciech Zajkowski Naczelnik WRD KWP w Olsztynie
 • Diagnosta ustawiający światła w aucie
  Diagnosta ustawiający światła w aucie
 • Policjant zatrzymujący auto do kontroli
  Policjant zatrzymujący auto do kontroli

Informacje z jednostek powiatowych:

(tm)

 • Plakat akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"
  Plakat akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"
 • Lista stacji kontroli pojazdów biorących udział w akcji
  Lista SKP biorących udział w akcji
Powrót na górę strony