Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Prędkość – nadmierna i przekroczona ponad tą dozwoloną, jest najczęstszą przyczyną najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie jechał volkswagenem w miejscowości Jamielnik mając na liczniku 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego, w ramach codziennej służby prowadzą pomiary prędkości na terenie całego naszego powiatu. Nadzorem Policji obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością oraz te, które naniesiono na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone przekraczaniem prędkości.

Tak było w czwartek (06.06.2024 r.) wieczorem. Patrol ogniwa ruchu drogowego ok. godz. 20:00 prowadził weryfikację zgłoszenia naniesionego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczącego przekraczania prędkości w miejscowości Jamielnik. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli VW Passata, który jechał z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h auto miało na liczniku 102 km/h. 19-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie został zatrzymany przez policjantów, którzy zatrzymali mu prawo jazdy, został on także ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz wzbogacił się o 14 punktów karnych. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 100 zł, otrzymał też dodatkowo 5 punktów karnych.

Dziś Krajowe Działania Prędkość. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

W tym miejscu przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu mieszkańcy naszego regionu mogą rzetelnie i czytelnie zidentyfikować i przedstawić zagrożenia np. dotyczące przekraczania prędkości, a następnie poinformować instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Mapie można odpowiednio zadaniować policjantów.

Działania policjantów i ujawniony przypadek rażącego przekroczenia prędkości potwierdziły skuteczność tego narzędzia.

(lm/kh)

Powrót na górę strony