Tag przepisy
Rozmiar czcionki
- Policyjny dron nad powiatem działdowskim dla wsparcia bezpieczeństwa na drogach Policjanci z drogówki w Działdowie przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach powiatu działdowskiego. Wyposażeni w drona, obserwowali zachowania uczestników ruchu drogowego, wychwytując tych, którzy nie stosowali się do przepisów. A tych niestety nie zabrakło.
- Surowe konsekwencje łamania prawa na drodze Przypominamy o zmianach w taryfikatorze obowiązujących od 17 września 2022 roku. O surowych konsekwencjach łamania przepisów przekonał się pewien kierujący osobowym audi. 29-latek nie dość, że nie wybrał się w podróż mimo braku prawa jazdy, to postanowił również ominąć inny pojazd w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
- Nie warto wsiadać na rower pod działaniem alkoholu. To niebezpieczne oraz kosztowne
- W trosce o bezpieczeństwo pieszych. Policjanci będą mierzyć prędkość osób jeżdżących hulajnogami Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w przepisach mają status pojazdu i tym samym ograniczenia prędkości. Policjanci będą kontrolować ich użytkowników.
- Przejdźmy przez to razem! Nowe przepisy dla pieszych i kierowców Od 1 czerwca 2021 r. wchodzą w życie przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolicające dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obligujące kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych. Dla zwiększenia ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych ustawodawca doprecyzował przepisy dotyczące zachowania kierujących pojazdami. Co jeszcze się zmieni? Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami.
- Bezpieczeństwo Na Drodze - wybrane zmiany w przepisach ruchu drogowego od 1.06.2021 r 1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.
- Policjanci zatrzymali kierujących nie stosujących się do zasad ruchu drogowego i przepisów prawa Każdego dnia policjanci pracują na miejscu zdarzeń drogowych czy też zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących. Prędkość, alkohol, brawura, a przede wszystkim niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego to główne przyczyny wypadków drogowych.
- Zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch – wybrane zmiany w przepisach 20 maja 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 720), regulująca status hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch oraz zasady korzystania z tych urządzeń w ruchu drogowym.
- KGP: Nowe przepisy ruchu drogowego Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące poj. zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania poj. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy PRD kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC.
- KWP: „Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas parady rowerowej Zwrócenie uwagi rowerzystom na fakt, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych – to jedno z podstawowych założeń akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” zainaugurowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Realizując założenia akcji policjanci zaangażowali się w działania, mające na celu zwrócenie uwagi na problematykę bezpiecznego uczestnictwa rowerzystów w ruchu drogowym. Jednym z takich działań była parada rowerowa, która przejechała ulicami Olsztyna.